Na ten dysk SSD czekasz. Crucial T705 będzie wydajnościowym królem

Dyski SSD ciągle się rozwijają i aktualnie światło reflektorów w tej kwestii jest skierowane na segment SSD na PCIe 5.0. Firma Crucial jest jedną z tych, które ciągle rozwijają te nośniki, a nadchodzący mode T705 ma ustanowić zupełnie nowy poziom co do wydajności.
Na ten dysk SSD czekasz. Crucial T705 będzie wydajnościowym królem

Aktualne dyski Cruciala na PCIe 5.0 nie wypadają najlepiej. T705 ma to zmienić

Crucial przygotowuje się do wprowadzenia na rynek najszybszych na świecie dysków SSD w postaci serii T705, które mają zapewniać transfery do aż 14,5 GB/s. Innymi słowy, mowa tutaj o SSD na PCIe 5.0 o flagowych możliwościach, które na dodatek będą miały “dedykowany” mechanizm chłodzenia o eleganckiej stylistyce. Finalnie dyski SSD Crucial T705 będą sprzedawane w dwóch różnych wariantach – prostym i “Limited Edition”, przy czym ten ostatni będzie miał biały radiator, a do tego w pojemnościach 1-, 2- i 4-terabajtowych.

Czytaj też: Samsung pokazał nowy dysk SSD. Co ma do zaoferowania 990 EVO?

SSD Crucial T705 będą charakteryzować się prędkością sekwencyjnego odczytu do 14500 MB/s, a do tego 1,55 miliona IOPS losowego odczytu i 1,8 miliona IOPS losowego zapisu. Powinny korzystać z nowego kontrolera Phison E26 max14um i najpewniej będą znacznie lepsze od tego, co Crucial miał już do zaoferowania w segmencie SSD na PCIe 5.0.