Apple szykuje dużo zmian w serii iPhone 16. Z większości będziemy zadowoleni

Ostatnio dużo się mówi o funkcjach generatywnej sztucznej inteligencji, jakie mają pojawić się w tegorocznych smartfonach Apple’a. Chociaż to naprawdę ciekawy temat, tym razem skupimy się nie na oprogramowaniu, a na zmianach sprzętowych. Tych w serii iPhone 16 nie zabraknie.
Apple szykuje dużo zmian w serii iPhone 16. Z większości będziemy zadowoleni

Seria iPhone 16 – zmiany w konstrukcji

Już od jakiegoś czasu po sieci krążą plotki, że Apple zamierza mocno zaingerować w projekt nadchodzących iPhone’ów, a dokładniej modelu podstawowego (i zapewne też Plus). Do tej pory wygląda modeli Pro i „nie-Pro” był mniej więcej spójny, ale to może się wkrótce zmienić. Gigant chce podobno powrócić do wyspy aparatów znanej z iPhone’a 12 – zamiast kwadratowej wyspy z zaokrąglonymi rogami możemy dostać pastylkę z aparatami ustawionymi pionowo. Widać to na najnowszych renderach, które stworzono na podstawie tychże doniesień.

To dość zaskakujące, głównie dlatego, że nic nie wskazuje na podobne zmiany w dwóch pozostałych urządzeniach. Jeśli okaże się to prawdą, Apple jeszcze mocniej oddzieli od siebie droższe iPhone’y od tych tańszych i nie każdemu może się to spodobać, a przynajmniej wizualnie, bo taka zmiana może wiązać się ze znacznie milszym usprawnieniem.

Kolejny przeciek, jaki dostaliśmy, dotyczy bowiem pojemności baterii w serii iPhone 16. Ta ulegnie powiększeniu, dzięki czemu wydłuży się również czas pracy na jednym ładowaniu, a z tego zawsze użytkownicy się cieszą. Jak możecie zauważyć na poniższych szkicach, w przypadku iPhone’a 16 i 16 Plus mamy już wspomniany wyżej nowy układ aparatów, który ma podobno umożliwić przeprojektowanie wewnętrznej struktury urządzenia i zamontowanie na pokładzie większego ogniwa. No, przynajmniej w modelu podstawowym, bo z niewyjaśnionych powodów Plus dostanie ogniwo o 9% mniejsze w porównaniu do poprzednika.

iPhone 16 Pro Max, tak samo jak podstawowy wariant, również skorzysta na tych zmianach, bo ogniwo w kształcie litery L – dzięki przeprojektowaniu „pod maską” – zostanie wymienione na prostokątną baterię o większej pojemności. Źródło nie wspomina o iPhonie 16 Pro, choć można się spodziewać, że tego najpopularniejszego modelu Apple nie potraktuje po macoszemu.

Takie baterie dostanie nadchodząca seria:

  • iPhone 16 – 3561 mAh (3349 mAh w iPhone 15),
  • iPhone 16 Plus – 4006 mAh (4383 mAh w iPhone 15 Plus)
  • iPhone 16 Pro Max – 4676 mAh (4422 mAh w iPhone 15 Pro Max).