Dwa nowe smartfony Motoroli już dostępne w Polsce. Oto moto g24 i moto g24 power

Motorola wprowadziła do Polski dwa nowe smartfony z popularnej serii moto g. Producent zachwala, że moto g24 i moto g24 power wyróżniają się w swoim przedziale cenowym wydajnością, nowoczesnym, kolorowym designem oraz dużą ilością pamięci. Warto więc przyjrzeć się im bliżej.
Dwa nowe smartfony Motoroli już dostępne w Polsce. Oto moto g24 i moto g24 power

Motorola moto g24 i moto g24 power już w Polsce

Oba modele mają ze sobą sporo wspólnego, choć nie brakuje też różnic. Przede wszystkim są do siebie podobne wizualnie. Oba mają płaskie ramki z delikatnie zaokrąglonymi rogami oraz wyspę aparatów z łagodnie ściętymi brzegami, która harmonijnie łączy się z obudową w różnych, bardzo żywych i przykuwających wzrok kolorach. Zarówno moto g24, jak i moto g24 power wyposażono w 6,56-calowy ekran IPS LCD z odświeżaniem 90 Hz. Na pokładzie znalazł się też ten sam chipset – Helio G85 z funkcją RAM Boost, która pozwala wykorzystać część pamięci wbudowanej jako wirtualną pamięć operacyjną, co z kolei umożliwi np. szybsze otwieranie aplikacji.

moto g24 i moto g24 power dostały też ten sam zestaw aparatów z 50-megapikselowy aparatem główny z przysłoną f/1.8 i technologią Quad Pixel, wspieranym przez sensor Macro Vision. Z przodu umieszczono 8-megapikselowy aparat do selfie z przesłoną f/2.0. Motorola nie zapomniała o pewnych udogodnieniach, takich jak automatyczny tryb nocny wykorzystujący sztuczną inteligencję, by dostosować ustawienia aparatów do poziomu oświetlenia.

Jak można domyślić się po nazwach, modele różnią się od siebie pojemnością akumulatora. W wersji power dostajemy bowiem ogniwo o pojemności aż 6000 mAh, podczas gdy wersja podstawowa dostała „jedynie” 5000 mAh. Różni się tu też ładowanie, które dla obu modeli wynosi odpowiednio 33 W i 15 W. Kolejnym, co zasługuje na uwagę, jest fakt, że Motorola nie poszła śladem innych producentów, którzy modele budżetowe wciąż oferują ze starszą wersją systemu operacyjnego. moto g24 i moto g24 power wchodzą na rynek z Androidem 14 i nakładką My UX opracowaną tak, by nie obciążała urządzenia.

moto g24 dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: grafitowej (Matte Charcoal), lawendowej (Pink Lavender) oraz zielonej (Ice Green). Natomiast wariant power pojawi się na rynku w kolorze błękitnym (Glacier Blue) oraz granatowym (Ink Blue).

Jeśli chodzi o ceny, to Motorola moto g24 (8/128 GB) kosztuje 699 zł, a za moto g24 power (8/256 GB) przyjdzie nam zapłacić nieco więcej, bo 899 zł. Oba modele dostępne są w ofercie sklepów: RTV EURO AGD, Media Expert, Media Markt, x-kom, Neonet oraz Komputronik. Motorola moto g24 (8/128 GB) pojawi się również w ofercie sieci Play.