Oppo rezygnuje ze składanych smartfonów? Nic bardziej mylnego

W ostatnich tygodniach pojawiły się plotki, że Oppo i Vivo, marki należące do koncernu BBK Electronics, mogą porzucić produkcję składanych smartfonów. Powodem miały być słabe wyniki sprzedaży na chińskim rynku. Teraz Oppo zdecydowało się położyć kres tym doniesieniom.
Oppo rezygnuje ze składanych smartfonów? Nic bardziej mylnego

Co dalej ze składakami Oppo?

Niedawne plotki, jakie zaczęły krążyć po sieci, wskazywały, że kilka chińskich marek może – przynajmniej w tym roku – wstrzymać się z produkcją nowych składanych smartfonów. Dotyczyło to przede wszystkim Oppo i Vivo, które miały na tych urządzeniach jedynie tracić. Zbyt mała sprzedaż w połączeniu z wysokimi kosztami produkcyjnymi miały być powodem takiej decyzji. W przypadku Vivo taka decyzja raczej by nas zbytnio nie obeszła, producent nigdy nie zdecydował się na wejście ze swoimi składakami na globalny rynek. Oppo to jednak inna bajka, bo chociaż Find N wciąż jest smartfonem przeznaczonym tylko na chiński rynek, Find N Flip jest dostępny w naszym regionie. Brak kolejnych generacji – nawet chwilowy – byłby więc sporym rozczarowaniem.

Czytaj też: Samsung intensywnie pracuje nad rozwojem składaków. W planach jest bardzo ciekawy model

Wygląda jednak na to, że po raz kolejny padliśmy ofiarami wyssanych z palca plotek, przynajmniej jeśli chodzi o Oppo. Firma wystosowała oświadczenie, przesłane serwisowi GSMArena, w którym dementuje te pogłoski.

Zaangażowanie Oppo w ciągły rozwój technologii składanych smartfonów pozostaje niezmienione. Prosimy o śledzenie naszych oficjalnych aktualizacji i ogłoszeń.

Czytaj też: Pixel 8a zdradza swoje tajemnice. Google szykuje świetne ulepszenie

Jest to więc wystarczające potwierdzenie, że firma wciąż inwestuje w badania i rozwój technologii składanych wyświetlaczy, nie ma też zamiaru się zatrzymywać. W przygotowaniu jest już Oppo Find N4 i Find N4 Flip. Pamiętajmy też, że chociaż oficjalnie Find N niby nie opuścił Chin, to możemy go wypróbować dzięki marce OnePlus. Jej pierwszy składak – OnePlus Open – jest bowiem kolejnym przykładem rebrandingu. Spodziewać się więc można, że nadchodzący N4 również pojawi się na naszym kontynencie, chociaż jako Open 2.