Pixel Fold 2 zyska nowy wygląd. Jak Wam się podoba?

Jakiś czas temu pojawiło się pierwsze zdjęcie prototypu Pixel Fold 2, ujawniające zmiany w konstrukcji. Teraz dostaliśmy bardziej szczegółowe rendery, pozwalające przyjrzeć się bliżej temu, co szykuje dla nas Google.
Pixel Fold 2 zyska nowy wygląd. Jak Wam się podoba?

Pixel Fold 2 doczeka się dużych zmian konstrukcyjnych

Trzeba przyznać, że pomimo kilku wad, jakie pojawiły się podczas użytkowania Pixel Fold, sam projekt tego modelu robił wrażenie. Elegancki, spójny z serią Pixel – naprawdę piękny. W oczy rzucała się pozioma wyspa aparatów, która stała się już znakiem rozpoznawczym smartfonów producenta, który wraz z serią Pixel 6 wprowadził nowy design. Teraz najwyraźniej przyszła pora na coś nowego. Ujawniony jakiś czas temu prototyp, pokazał nam ogromną zmianę w budowie wyspy aparatów, a najnowsze rendery pozwalają przyjrzeć się tym zamianom bliżej. Z poziomego paska przeskoczyliśmy do prostokątnego modułu z dwoma pastylkami, w których umieszczono sensory. Obok znalazła się też lampa LED.

Na razie nie wiemy zbyt wiele o specyfikacji Pixel Fold 2, więc można się jedynie domyślać, że na pokładzie znajdzie się teleobiektyw, obiektyw ultraszerokokątny i teleobiektyw peryskopowy. Sama mam dość mieszane uczucia co do tego projektu. Bardzo podoba mi się design nowoczesnych Pixeli, a ta wyspa trochę przypomina mi… piekarnik? Nie wygląda to tragicznie, ale daleko temu do elegancji pierwszego Folda od Google.

Okazuje się, że gigant z Mountain View chce jeszcze mocniej zaingerować w konstrukcję, niż nam się wcześniej wydawało. Wymiary Pixel Fold 2 mają wynosić 155,2 x 77,1 x 10,54 mm. Jeśli to prawda, tegoroczny model będzie wyższy i cieńszy w stosunku do poprzednika. Taka różnica ma wynikać ze znaczącej zmiany w proporcji wyświetlacza zewnętrznego. To akurat ulepszenie na plus, zwłaszcza w kwestii grubości, bo chociaż Pixel Fold nie przewyższył na tym polu Samsunga, to było blisko.

Mówi się również, że Google znacznie zmniejszy ramki otaczające wewnętrzny wyświetlacz. Będzie to wymagało usunięcia znajdujących się tam kamer i czujników oraz przeniesienia ich pod ekran. Niestety, to może wiązać się z pogorszeniem jakości zdjęć wykonywanych przednim aparatem, choć mam nadzieję, że producent jakoś rozwiąże ten problem.

Jeśli chodzi o datę premiery, to raczej nie nastąpi ona na majowej konferencji organizowanej przez Google. Doniesienia wskazują, że firma będzie chciała poczekać do jesieni, by zaprezentować wszystkie Pixele razem oraz zapewnić nowemu składakowi nowszy procesor Tensor G4.