Galaxy Ring coraz bliżej. Pojawiają się kolejne szczegóły na jego temat

Jedyny pierścień od Samsunga długo pozostawał w sferze plotek i domysłów. W końcu, podczas premiery serii Galaxy S24, gigant postanowił nas zaskoczyć i ogłosić jego istnienie. Nie był to jeszcze pełnoprawny debiut Galaxy Ring, ale na ten nie będziemy musieli czekać bardzo długo.
Galaxy Ring coraz bliżej. Pojawiają się kolejne szczegóły na jego temat

Samsung Galaxy Ring — jedyny pierścień zbliża się wielkimi krokami

Pierwsze wzmianki o Galaxy Ring pojawiły się jeszcze w 2015 roku, przy okazji patentu, jaki Samsung złożył. Na przestrzeni kolejnych lat temat powracał wielokrotnie, ale dopiero w ostatnich miesiącach przecieki zaczęły być konkretne. Przełomem było oczywiście styczniowe wydarzenie Unpacked, kiedy oprócz prezentacji serii Galaxy S24, południowokoreański gigant zaskoczył świat zapowiedzią swojego inteligentnego pierścienia. Typowo – nie zdradził nam zbyt wielu szczegółów, prócz wzmianek, że będzie to urządzenie do monitorowania zdrowia i samopoczucia, wyposażone w nowoczesne czujniki.

Kolejne doniesienia, jakie po tym wydarzeniu zaczęły napływać do sieci, dały nam obraz pierścienia wyposażonego w czujniki do pomiaru tętna, stresu, snów i innych kluczowych wskaźników, wraz z możliwością oceny fizycznego i psychicznego stanu organizmu oraz funkcjami, pozwalającymi na integrację z innymi urządzeniami producenta. Do tego Galaxy Ring ma być dostępny w kilkunastu rozmiarach, a we wszystkich będzie cechował się kompaktowością i lekkością, dzięki czemu bez problemu będzie można nosić go przez całą dobę.

Podczas trwających właśnie targów MWC w Barcelonie, Samsung nie omieszkał po raz kolejny zapowiedzieć swojego pierścienia, ale znów producent poskąpił nam wielu szczegółów. Wiemy jednak, że Galaxy Ring będzie dostępny w wersjach kolorystycznych – platynowo-srebrnej, złotej i ceramicznej czerni. TheVerge natomiast przybliżył nam kilka innych kwestii, zaczynając od rozmiarówki, która będzie dostępna od rozmiaru 5 do 13. W zależności od rozmiaru będzie też inna pojemność baterii – od 14,5 mAh do 21,5 mAh.

Galaxy Ring będzie zawierał zestaw czujników do śledzenia różnych wskaźników zdrowotnych. Można się tu spodziewać takich opcji, jak śledzenie snu, śledzenie tętna, liczba kroków i wzorce oddychania. Samsung twierdzi, że użytkownicy otrzymają także spersonalizowane porady zdrowotne na podstawie danych dotyczących ich snu. Ciekawą funkcją ma być również „My Vitality Score”, mierząca czujność i zapewniająca wgląd w ogólną gotowość organizmu do działania.

Inteligentny pierścień Samsunga będzie zintegrowany z istniejącym ekosystemem Samsung Health, a na początku będzie kompatybilny tylko ze smartfonami Galaxy. Dopiero z czasem pojawi się kompatybilność z innymi urządzeniami z Androidem oraz zapewne też z iOS. Premiera Galaxy Ring nie jest też zbyt odległa, bo pierścień ma zadebiutować w lecie, razem z nowymi składakami producenta.