Ta koncepcyjna technologia od Infinix odmieni mobilny gaming

Podczas trwających w Barcelonie targów MWC 2024 nie mogło zabraknąć firmy Infinix. Producent smartfonów zaprezentował swoją najnowszą koncepcyjną technologię do gier mobilnych, którą wyróżnia wysoka wydajność.
Ta koncepcyjna technologia od Infinix odmieni mobilny gaming

Infinix prezentuje nową, koncepcyjną technologię do gier mobilnych

Dzięki innowacji przenosimy gry mobilne na wyższy poziom i umacniamy naszą pozycję przodującego na świecie dostawcy smartfonów do rozrywki, w tym rozgrywek mobilnych. Najnowsza technologia Infinix przewyższa konkurencyjne rozwiązania i cieszymy się z możliwości zaprezentowania jej światu entuzjastów gier na MWC ShowStoppers – powiedział Tony Zhao, Dyrektor Generalny Infinix.

Nowa koncepcyjna technologia do gier mobilnych opracowana przez Infinix opiera się na procesorze MediaTek Dimensity 9300, nowym autorskim systemie CoolMax oraz zarządzaniu zasobami przez sztuczną inteligencją. Wyróżnia się dużą mocą obliczeniową, co potwierdza wynik w teście AnTuTu na poziomie 2,215,639 punktów. Połączenie chipsetu od MediaTek z wydajnym procesorem graficznym Pixelworkd pozwala na uzyskanie rekordowej częstotliwości odświeżania do 180 Hz przy rozdzielczości FHD+.

Z kolei półprzewodnikowy system chłodzenia powietrzem CoolMax, który korzysta z chłodzenia termoelektrycznego (TEC) i efektu Pelitera, skutecznie reguluje temperaturę i rozprasza ciepło. Zapewnia to optymalną wydajność niezależnie od temperatury otoczenia. Można to osiągnąć dzięki obniżeniu temperatury nawet o 10 stopni Celsjusza.

Kolejną częścią składową wspomnianej technologii są oczywiście algorytmy sztucznej inteligencji, które dostosowują wykorzystanie procesora w różnych sytuacjach, przypisując zadania do najmocniejszego rdzenia, aby uzyskać wysoką wydajność graficzną i oszczędzać energię poprzez wykorzystanie mniejszych rdzeni do zadań mniej wymagających wizualnie.

Sama technologia to jedno, ale dla klientów ważniejsze jest, kiedy będą mogli ją przetestować. Infinix zapowiedziało więc wprowadzenie na rynek pierwszego flagowego dwurdzeniowego modelu do gier. Zobaczymy go jeszcze w tym roku, a producent już teraz obiecał wysoką wydajność i wciągające wrażenia podczas mobilnych rozgrywek.