Instagram wprowadza małe-wielkie ulepszenie, które ucieszy wiele osób

Czasem ulepszenia nie muszą być spektakularne, by ucieszyć użytkowników. Tak jest z pewnością ze zmianą na Instagramie, która została właśnie ogłoszona. Dzięki niej będziemy mogli w końcu naprawić swoje błędy.
Instagram wprowadza małe-wielkie ulepszenie, które ucieszy wiele osób

Zrobiłeś błąd w wiadomości? Instagram pozwoli ci go poprawić

Każdemu (i to nie raz) zdarzyło się wysłać wiadomość z błędem – literówka, źle użyte słowo czy błąd ortograficzny, wszystko to potrafi kłuć w oczy. Większość komunikatorów pozwala więc na poprawę takich wpadek, dzięki czemu możemy zachować twarz np. w rozmowie z szefem, czy po prostu nie wprowadzać rozmówcy w błąd. Meta wprowadziła już taką możliwość m.in. na Messengerze, ale użytkownicy Instagrama wciąż nie mieli dostępu do edycji wiadomości, co w końcu się zmieniło.

W poście na swoim blogu Meta ogłosiła, że wprowadza teraz możliwość edytowania wiadomości w Instagram Direct. Oczywiście nie zabrakło tutaj stosownych ograniczeń czasowych – edycji można dokonać w ciągu 15 minut od wysłania wiadomości. Jest to zrozumiałe, bo w przeciwnym razie użytkownicy mogliby korzystać z tej opcji do wprowadzania innych w błąd czy nawet oszustw.

Niezależnie od tego, czy to literówka, czy coś po prostu nie brzmi dobrze, możesz teraz edytować wiadomości do 15 minut po wysłaniu. Aby dokonać zmiany, naciśnij i przytrzymaj wysłaną wiadomość, a następnie z menu rozwijanego wybierz „edytuj” informuje Meta.

Na tym jednak nowości się nie kończą. W czatach na Instagramie pojawiła się też możliwość przypinania wiadomości na górze – maksymalnie trzech – by istotne rzeczy nie umknęły podczas konwersacji.

W przypadku czatów prowadzonych z najlepszymi przyjaciółmi lub rodziną lub po prostu tych, które chcesz mieć na górze swojej skrzynki odbiorczej, wkrótce będziesz mógł przypiąć maksymalnie trzy czaty grupowe lub 1:1, aby zapewnić łatwy dostęp. Aby przenieść czat na górę skrzynki odbiorczej, przesuń palcem w lewo lub dotknij i przytrzymaj czat, a następnie dotknij „przypnij”. W dowolnym momencie możesz odpiąć wątek.

Ponadto pojawiła się możliwość zapisywania ulubionych naklejek, opcja wyłączenia potwierdzeń przeczytania oraz nowe motywy, takie jak Love, Lollipop czy Avatar: The Last Airbender. Wszystkie nowości powinny już zostać udostępnione, więc pozostaje tylko wypatrywać aktualizacji.