Długo wyczekiwany Nothing Phone 2a zalicza premierę

Od dobrych kilku miesięcy po sieci krążyły doniesienia dotyczące kolejnego smartfona Nothing. Zdziwiliśmy się trochę, że wcale nie chodziło o kolejną generację, a model jakby pośredni, z niższej półki niż ten, zaprezentowany w ubiegłym roku. Po długim oczekiwaniu Nothing Phone 2a zadebiutował i warto sprawdzić, co oferuje.
Długo wyczekiwany Nothing Phone 2a zalicza premierę

Nothing Phone 2a zadebiutował. Co oferuje i ile kosztuje?

Najnowszy smartfon Nothing jest modelem z niższej półki, co trochę zaskakuje, biorąc pod uwagę fakt, że z zeszłorocznym modelem firma celowała raczej we flagowce. Szybko pojawiły się spekulacje, że Nothing Phone 2a będzie w takim razie po prostu okrojonym wariantem, ale tak się nie stało. Producent nie poszedł na łatwiznę, o czym świadczy nie tylko specyfikacja, bo także wygląd mamy nowy.

Nothing Phone 2a ma nowy projekt, chociaż mocno nawiązujący do innych urządzeń firmy. Zachował charakterystyczne przezroczyste plecki oraz system Glyph z diodami LED, które można spersonalizować. Zmienił się jednak ich układ, tak samo jak umiejscowienie wyspy aparatu – ta znalazła się na środku w orientacji poziomej. Trochę wygląda to jak oczy i zresztą Nothing tak to nazywa. Smartfon dostępny jest w trzech kolorach – białym, czarnym i mlecznoróżowym.

Jeśli chodzi o specyfikację, urządzenie wyposażono w 6,78-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1084 x 2412 pikseli, maksymalnej jasności 1300 nitów i zmiennej częstotliwości odświeżania w zakresie 30–120 Hz. Z przodu, w okrągłym otworze znalazł się 32-megapikselowy aparat do selfie, natomiast z tyłu umieszczono podwójną konfigurację z szerokokątnym aparatem 50 Mpix i 50-megapikselowy aparat z obiektywem ultraszerokokątnym. Nothing jak widać nie bawi się w dodawanie zbędnych sensorów, co jest na plus.

Nothing Phone 2a napędzany jest przez układ Dimensity 7200 Pro opracowany wspólnie z firmą MediaTek. Chipset wspierany jest przez 8 lub 12 GB pamięci RAM i 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej. Za zasilanie odpowiada akumulator 5000 mAh z szybkim ładowaniem 45 W. Warto też wspomnieć, że smartfon działa pod kontrolą Androida 14 z nakładką Nothing OS 2.5, a producent zapewni mu 3 lata aktualizacji Androida i 4 lata wsparcia zabezpieczeń.

Smartfon dostępny jest już w przedsprzedaży na stronie Nothing, gdzie podano także polskie ceny. W zależności od konfiguracji, prezentują się następująco:

  • 8/128 GB – 1449 zł,
  • 12/256 GB – 1679 zł.