Nowe modele Surface już 21 marca. Microsoft podnosi standardy swoich urządzeń

Urządzenia z rodziny Surface łączy wysoka jakość wykonania oraz mocne podzespoły. A jak donoszą nam przecieki, nowa generacja będzie mieć kilka całkowicie nowych rozwiązań, które znacznie podniosą komfort ich użytkowania. Czego możemy się po nich spodziewać?
Surface
Surface

Microsoft ma oficjalnie zaprezentować nowe modele Surface 21 marca, jednak jak często bywa w takich przypadkach, wcześniej dochodzi do przecieków, dzięki którym wiemy wcześniej, czego się po nich spodziewać. Czasem są one zaskakujące, czasem zaś pozyskane w ten sposób informacje rozczarowują. Jak jest w tym przypadku?

Surface z panelem OLED? To by było coś!

Surface Pro 10 ma być dostępny w dwóch wersjach. Pierwsza z procesorem Intela, druga – z układem ARM. Nie jest to zaskoczenie, ponieważ było tak również przy Pro 9. Ale w tym drugim przypadku można spodziewać się najnowszej platformy Snapdragon Elite z procesorem NPU, który jest przeznaczony do korzystania z SI. Ponadto na układzie ARM będzie podobno działać nowy Surface Laptop 6. Zarówno w jego przypadku, jak i modelu Pro będą dostępne akumulatory pozwalające na całodzienną pracę na jednym ładowaniu.

Procesory to główne usprawnienie urządzeń, ale nie jedyne. W przypadku Pro panel IPS ma zostać zastąpiony panelem OLED. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ OLED ma pełne wsparcie dla HDR, oferuje większą jasność i głębsze kolory, a także lepszą antyrefleksyjność. Przecieki donoszą, że pojawi się nowa kamera oraz czytnik NFC, jednak nie znamy szczegółów.

Surface

Czytaj też: Microsoft testuje w Edge pomysł Mozilli. Jak brać przykład, to ze sprawdzonych rozwiązań, prawda?

Surface Laptop 6 nie otrzyma co prawda panelu OLED, ale mają nastąpić zmiany w jego designie, dzięki którym będzie mieć cieńsze ramki wokół wyświetlacza, okrągłe rogi oraz zmieniony, haptyczny touchpad. Na jego klawiaturze pojawi się przycisk Copilota, pozwalający na szybki dostęp do możliwości oferowanych przez SI.

Jak donoszą przecieki, Microsoft wprowadzi na rynek nowe Surface w dwóch falach. Najpierw pojawią się modele z procesorami Intela, co ma nastąpić w kwietniu. Wersje ARM zagoszczą na półkach sklepowych w czerwcu. Jeśli chodzi o SI, możemy oczekiwać nie tylko wspomnianego Copilota, ale także innych narzędzi opartych o sztuczną inteligencję.

Przecieki nic nie mówią o cenach, jednak Surface nigdy nie zaliczały się do tanich urządzeń i nic nie wskazuje na to, aby coś miało się zmienić.