Nie zobaczysz jej, ale twój komputer ci podziękuje. ADATA chłodzi moduły DDR5 w unikalny sposób

Firma ADATA Technology nie ustaje w zwiększaniu potencjału swoich pamięci operacyjnych, poszerzając ofertę w ramach rodziny XPG, w której to znalazł się pewien nowy wyjątkowy detal, walczący z temperaturą.
Nie zobaczysz jej, ale twój komputer ci podziękuje. ADATA chłodzi moduły DDR5 w unikalny sposób

DDR5 osiągają coraz wyższe temperatury, ale nadal trudno o chłodzenia aktywne

Pamięci operacyjne mimo ciągłego zwiększania swojej wydajności, ciągle unikają rozbudowanych systemów chłodzenia, ograniczając się od lat do prostych radiatorów. Niech jednak nie zwiedzie was ta forma, bo pod nią sprawy mogą wyglądać zupełnie inaczej i świetnym tego przykładem ma być nowy zestaw modułów pamięci LANCER NEON RGB i popularnej serii LANCER RGB, które mają zostać wprowadzone na rynek w drugim kwartale i oficjalnie zaprezentowane na targach Computex 2024 przez firmę ADATA.

Czytaj też: DDR5 szybkie jak nigdy. Z taką pamięcią AMD Ryzen 7 8700G rozwinął skrzydła

W tych modułach pamięci operacyjnej o transferach rzędu 8000 MT/s firma ADATA wprowadziła specyficzną technologię powlekania termicznego PCB (płytki drukowanej), dzięki której obniża temperaturę o ponad 10,8 procent. Takie rozpraszanie ciepła na PCB wykorzystuje proces, który integruje przewodzenie ciepła, promieniowanie cieplne i izolację w zoptymalizowanej masce lutowniczej, nie tylko izoluje, ale także rozprasza i przewodzi ciepło, aby osiągnąć doskonały efekt chłodzenia, który przekłada się na spadki o nawet 8,5 stopni Celsjusza.