Tym razem to TikTok kopiuje Instagrama. Czy ktoś potrzebuje tej nowości?

W ostatnich latach mogliśmy obserwować, jak z powodu gwałtownego wzrostu popularności TikToka, inne serwisy społecznościowe nagminnie kopiowały dostępne w aplikacji funkcje. Teraz mamy sytuację odwrotną.
Tym razem to TikTok kopiuje Instagrama. Czy ktoś potrzebuje tej nowości?

TikTok idzie w zdjęcia

TikTok jest bez wątpienia jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych, która wzrost bazy użytkowników zawdzięcza przede wszystkim pandemii. Z powodu jej wzrostu, inne serwisy pokroju Instagrama czy YouTube’a, zaczęły nagminnie kopiować model oparty na krótkich filmikach, co skutkowało funkcjami pokroju Shortsów i Rolek, dzięki którym konkurencyjne serwisy miały uszczknąć coś z tortu popularności TikToka. Czy im się to udało? Cóż, zapewne tak, ale jednocześnie wielu użytkowników zaczęło się irytować na to, że przez filmy Instagram przestał być taki, jak dawniej, a więc skupiać się tylko na zdjęciach.

Oczywiście podstawowa funkcja aplikacji nie uległa zmianie, choć w pewnym momencie, żeby dokopać się do zdjęć osób, które obserwowaliśmy, musieliśmy brnąć przez gąszcz filmów z profilów, które nas nawet nie interesowały. Teraz Meta trochę to zbalansowała – na szczęście.

Skoro już przy Instagramie i zdjęciach jesteśmy, TikTok postanowił zainspirować się swoim głównym konkurentem i pozwolić twórcom na dzielenie się ze swoimi obserwatorami nie tylko filmami, ale również zdjęciami. Co ciekawe, nie w ramach głównej aplikacji, a dodatkowej o nazwie TikTok Photos.

Na wzmiankę o tym natrafił serwis TheSpAndroid w kodzie najnowszej wersji aplikacji na Androidzie:

Wkrótce zostaną uruchomione TikTok Photos. Mamy nadzieję, że pomożemy Ci zdobyć nowych odbiorców w nowej aplikacji.

W kodzie znalazły się też takie polecenia, jak „Otwórz TikTok Photos” czy „Pobierz TikTok Photos”, które potwierdzają, że będzie to zupełnie inna aplikacja. Pojawi się też synchronizowania postów na obu platformach, dzięki czemu będzie można szybko przenieść swój profil z głównej apki, bez konieczności dodatkowej konfiguracji konta.

Nie wiemy jeszcze, kiedy ta nowość zostanie uruchomiona, ale wydaje się, że stanie się to już niedługo. Ciekawa jestem, jak na taki ruch zareaguje konkurencja i czy użytkownicy TikToka, którzy przecież aktywnie korzystają z Instagrama, będą chcieli korzystać także z TikTok Photos.