Zapiszcie tę datę. Już wiemy, kiedy odbędzie się konferencja Google I/O 2024

Co roku, w okolicach maja, Google organizuje wydarzenie dla programistów, choć w gruncie rzeczy jest to impreza, która nie skupia się tylko na nich. Na I/O ogłaszane są nowości z zakresu oprogramowania oraz zapowiedzi nadchodzących Pixeli.
Zapiszcie tę datę. Już wiemy, kiedy odbędzie się konferencja Google I/O 2024

Google uchylił rąbka tajemnicy, ujawniając datę majowego wydarzenia

Konferencja I/O to ważny punkt w kalendarzu i jeśli na bieżąco lubicie śledzić nowinki dotyczące Androida i sprzętów z serii Pixel, zapewne będziecie chcieli przynajmniej zajrzeć na transmisję z tej imprezy. Zapiszcie sobie tylko datę – 14 maja.

Na nadchodzącym wydarzeniu z pewnością dowiemy się o planowanych nowościach dla Androida 15. Gigant z Mountain View oczywiście nie ogłosi nam wszystkiego, ale te najważniejsze zmiany, które będą definiować nową generację systemu operacyjnego. Z pewnością wśród nich nie zabraknie funkcji związanych ze sztuczną inteligencją, zwłaszcza modelem Gemini.

Czytaj też: Pixel 8a dostanie przydatne funkcje, które pomogą dbać o baterię w smartfonie

O samej sztucznej inteligencji i jej rozwoju, już nie w kontekście systemu operacyjnego, również usłyszymy. Google jest teraz mocno zaangażowany w tę kwestię i nie przepuści okazji, by pochwalić się tym, co już osiągnął i co ma w planach na przyszłość.

Render przedstawiający Pixel 8a

To jednak nie wszystko, bo nie zabraknie również ogłoszeń związanych ze smartfonami. Nic nie zostało jeszcze potwierdzone, ale przypuszczamy, że to właśnie w maju premierę zaliczy Pixel 8a, a pozostałe urządzenia zostaną chociaż zapowiedziane. Co prawda w ubiegłym roku na konferencji pojawił się jeszcze Pixel Fold, choć teraz doniesienia wskazują, że jego debiut zostanie przesunięty na październik, by Google mógł wykorzystać układ Tensor G4.