vivo szykuje wielkie wydarzenie. Znamy datę premiery nowego składaka

Wygląda na to, że chociaż mamy końcówkę marca, to wcale nie oznacza końca ciekawych premier. W tym miesiącu vivo zaprezentuje nam jeszcze kilka wyczekiwanych nowości, a przede wszystkim składanego vivo X Fold 3.
vivo szykuje wielkie wydarzenie. Znamy datę premiery nowego składaka

vivo X Fold 3 z datą premiery

Wiceprezydent vivo, Jia Jingdong, opublikował w końcu datę premiery kolejnego składanego smartfona – X Fold 3. Już wcześniej dużo na jego temat słyszeliśmy, zwłaszcza w kontekście jego kompaktowych rozmiarów i wyjątkowo smukłej konstrukcji. Co ciekawe, producent uzył teraz określenia „seria vivo X Fold 3”, co wskazuje na więcej niż jeden model. Ten pierwszy, który zobaczymy w tym miesiącu, ma być podstawowym składakiem napędzanym przez Snapdragona 8 Gen 2. Na pokładzie znajdzie się potrójny aparat 50 Mpix – główny z obiektywem szerokokątnym, ultraszerokokątny i teleobiektyw 2x. W modelu Pro towarzyszyć im będzie dodatkowy teleobiektyw peryskopowy 64 Mpix. Ten lepszy Fold ma być również pierwszym składanym smartfonem producenta odpornym na kurz i wodę.

Podczas wydarzenia swoją premierę zaliczy również tablet vivo Pad 3 Pro, napędzany przez układ Dimensity 9300. Zaoferuje on 13-calowy ekran o częstotliwości odświeżania 144 Hz i rozdzielczości „3,1K” z obsługą rysika, a całość zasili bateria o pojemności 11500 mAh. Dostępna będzie też opcjonalna klawiatura, rozszerzająca funkcjonalność urządzenia.

Trzecią nowością mają być słuchawki TWS 4 z aktywną redukcją szumów na poziomie 55 dB (wspomaganą przez sztuczną inteligencję). Słuchawki zostaną zbudowane na platformie audio Qualcomm S3 i będą miały tryb gry z opóźnieniem wynoszącym zaledwie 44 ms. Każda z słuchawek będzie ważyć 4,8 g i zapewni do 11 godzin nieprzerwanej zabawy w etui, co daje łącznie 45 godzin.

Wszystkie te urządzenia zadebiutują już 26 marca.