Uwaga! Epic Games Store zlikwiduje wsparcie dla kilku systemów Windows

Epic Games Store uznawany jest za największego rywala dla platformy Steam. Pomaga w tym rozdawanie co tydzień darmowych gier. Ale wkrótce nie będzie możliwy dostęp do jego launchera dla posiadaczy kilku systemów Windows. Sprawdź, czy korzystasz z któregoś z nich!
Epic Games Store
Epic Games Store

Bezustanny rozwój rozwiązań technologicznych sprawia, że starsze systemy nie są w stanie obsłużyć rosnących wymagań aplikacji oraz narzędzi. Dlatego z biegiem czasu starsze systemy są porzucane przez platformy, producentów oraz twórców treści. Nie inaczej było z platformą Steam, która już dawno temu pożegnała Windows 7, 8 oraz 8.1. Jednak Epic idzie o krok dalej.

Epic Games Store nie dla systemów 32-bitowych

Na oficjalnej stronie Epic Games Store poinformowano, że launcher platformy, dający dostęp do sklepu oraz biblioteki posiadanych przez użytkownika gier, od czerwca przestanie wspierać systemy Windows 7, Windows 8 oraz Windows 8.1. To oczywiste i nie zaskakuje, ale na tym nie koniec. Porzucone zostaje także wsparcie dla wszystkich edycji Windows 10 w edycji 32-bitowej. I to może zaskakiwać.

Wszystkie wymienione systemy nadal będą mogły korzystać z launchera, ale tylko… dopóki nie zostanie on zaktualizowany. Wówczas dostęp do posiadanych tytułów na tym systemie nie będzie możliwy. Na szczęście zawsze można zmienić system na inny. Przez kolejne lata wsparcie na pewno zostanie utrzymane dla 64-bitowych wersji Windows 10 oraz Windows 11, a w przypadku macOS nie ma problemu z wersją 10.13 i wyższymi.

Czytaj też: World of Warcraft Plunderstorm to jak Fortnite MMO

Użytkownicy Epic Games Store nie powinno być zaskoczeni zmianą – każdy, kto używa jednego z porzucanych systemów, otrzyma powiadomienie o końcu wsparcia. Pozostaje zatem ponad dwa miesiące na zmianę Windowsa lub macOS. Valve póki co oferuje wsparcie zarówno dla 32-, jak i 64-bitowych edycji Windows 10 i 11. Ale może i to kiedyś się zmieni. Dlatego gracze, którzy nadal używają systemu 32-bit, powinni jak najszybciej rozważyć przesiadkę.