Sony próbuje ratować PlayStation VR2 i możemy się z tego tylko cieszyć

2899 złotych – tyle mniej więcej trzeba wydać na zestaw do wirtualnej rzeczywistości nowej generacji od Sony. To sporo, zważywszy na jego ograniczenie do konsol PlayStation 5 oraz przewodowe połączenie w dobie znacznie bardziej zaawansowanych zestawów VR, ale Sony wreszcie postanowiło nadać swojemu sprzętowi więćej sensu.
Sony próbuje ratować PlayStation VR2 i możemy się z tego tylko cieszyć

PlayStation VR2 na PC? Sony wreszcie przejrzało na oczy i może do tego dążyć

Wedle najnowszych informacji najnowsza aktualizacja firmware’u PlayStation VR2 umożliwia wykorzystanie tego zestawu wirtualnej rzeczywistości od Sony na komputerach osobistych (PC). Oficjalnie więc kończy się era używania wymaganych sterowników lub obejść sprzętowych, aby PlayStation VR2 działał na Windowsie, ale musimy pamiętać, że do tego duetu nadal wymagany będzie pewnego rodzaju adapter “VirtualLink” ze względu na sposób, w jaki Sony zaprojektowało ten zestaw.

Czytaj też: Specyfikacja PS5 potwierdzona. Na konsolę Sony PlayStation 5 Pro warto czekać

Gdyby tego było mało, Sony będzie musiało wydać oficjalne sterowniki PC, aby móc oferować PlayStation VR2 również klientom pecetowym, więc innymi słowy, jest jeszcze długa droga do takiego duetu. Firmware jednak nie kłamie – jest to już prawie pewne i trudno się temu dziwić, bo ponoć sprzedaż tego sprzętu jest tak niska, że Sony musiało wstrzymać produkcję, aby móc pomieścić egzemplarze w magazynach.