Kiedy nowe karty graficzne Intela? Battlemage Arc już na horyzoncie

Intel nie zapomina o swoich kartach graficznych. Niedawno zaprezentował specjalną serię znanych nam doskonale modeli z serii Arc A- (pierwszej generacji) na nowy rynek, a w podobnym czasie do sieci trafiły plotki, które sugerują, że karty graficzne Battlemage Arc mogą nadchodzić wielkimi krokami.
Intel

fot.: Intel

Nowe karty graficzne Intel Battlemage już na horyzoncie

Karty graficzne Battlemage były nam już znane od premiery pierwszej generacji Intel Arc, a od tych dobrych dwóch lat jedyne, co dostaliśmy, to kilka nieznaczących oficjalnych informacji oraz rozmytych przecieków. Dziś możemy być pewni, że Intel nie zrewolucjonizuje rynku kart graficznych tymi nowymi modelami, bo RTX 4090 nadal pozostanie najpotężniejszą kartą graficzną, ale co innego będzie miało miejsce w segmencie budżetowym i mainstreamowym. To właśnie tam swoje miejsce znalazły karty Intel Arc i nie inaczej będzie z serią Battlemage, która zrobi użytek z procesorów graficznych Arc Xe².

Czytaj też: Wyciekła specyfikacja nowego procesora Intel Xeon. I robi mocne wrażenie

Następcy aktualnie sprzedawanych kart graficznych Intela mają zadebiutować “przed CES 2025”, a więc potencjalnie w pod koniec bieżącego roku. Jednak najnowsze plotki sugerują bardziej ambitny cel – wydanie przed Black Friday, a więc 29 listopada. Taki harmonogram jest zgodny z historycznymi wzorcami wprowadzania nowych sprzętów na rynek przez Intela, bo dla przypomnienia, pierwsze karty tego producenta wpadły na rynek w październiku 2022 roku. Dwuletnia przerwa będzie więc zaliczona.