Sony PlayStation 5 Pro to już tylko kwestia czasu

Obok takiej pigułki informacji na temat konsol Sony PlayStation 5 Pro nie można przejść obojętnie. Doczekaliśmy się właśnie potwierdzenia nieoficjalnych informacji tej konsoli nowej generacji.
Sony PlayStation 5 Pro to już tylko kwestia czasu

PlayStation 5 Pro nadchodzi, czyli co wiadomo o konsoli nowej generacji Sony?

Sony ma aktualnie przygotowywać się do prezentacji konsoli PlayStation 5 Pro, którą wewnątrz firmy określa się częściej mianem “Trinity”. Od jakiegoś czasu firma rozpoczęła informowanie i zachęcanie deweloperów do optymalizowania swoich gier pod kątem PS5 Pro. Ma to objąć przede wszystkim wykorzystanie śledzenia promieni świetlnych oraz skalowania rozdzielczości w czasie rzeczywistym PlayStation Spectral Super Resolution (PSSR).

Czytaj też: Fantastyczna aktualizacja katalogu gier PlayStation Plus już wkrótce

Wiemy, że PS5 Pro doczeka się procesora graficznego na bazie architektury RDNA 3 od AMD, który to będzie zdolny do osiągnięcia 33,5 TeraFLOPSa mocy obliczeniowej w przypadku obliczeń pojedynczej precyzji (FP32). W grę ma wejść również nieco szybszy procesor centralny, odznaczający się zegarem rzędu 3,85 GHz. Sony przewiduje, że renderowanie na PS5 Pro będzie o około 45 procent szybsze niż na standardowym PlayStation 5, choć ogólny wzrost potencjału ma sięgać do trzech razy okazalszych możliwości, ale zapewne dotyczy to wyłącznie obliczeń ray-tracingu. Tak przynajmniej wynika z najnowszego raportu The Verge, który to sugeruje, że Sony przygotowuje się już do wielkiej premiery, która po prostu musi mieć miejsce przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia.