Wymagania sprzętowe Hellblade II. Pograją nawet właściciele 8-letnich kart

Przedsprzedaż Hellblade II ruszyła (pamiętajcie, że premiera zbiegnie się z dostępnością w Xbox Game Pass), więc nadszedł czas na informowanie graczy na temat konfiguracji PC, które będą wymagane do tego, aby w ogóle odpalić tę produkcję.
Wymagania sprzętowe Hellblade II. Pograją nawet właściciele 8-letnich kart

Hellblade II zadebiutuje już 21 maja. Poznaliśmy wszystkie wymagania sprzętowe

Na przełomie trzeciego i czwartego tygodnia maja premierę zaliczy Hellblade II, czyli kontynuacja gry sprzed kilku lat, która podbiła serca graczy historią, poruszaną tematyką oraz grafiką. Pewne jest, że Hellblade II będzie jeszcze lepsza wizualnie od “jedynki”, a to ciągnie za sobą wymagania sprzętowe. Bez Windowsa 10 lub 11, 16 GB pamięci RAM i 70 GB wolnej przestrzeni dyskowej się nie obejdzie, ale kwestia procesora i karty graficznej wypada całkiem nieźle.

Czytaj też: Ksiądz zdefraudował majątek na Candy Crush i inne gry mobilne

Granie w Full HD na najniższych ustawieniach (zapewne w 30 FPS) wymaga od peceta procesora Ryzen 5 2600 lub Intel Core i5-8400, czyli CPU równie starych, co kart graficznych. W przypadku tych drugich wystarczą praktycznie ośmioletnie modele pokroju GTX 1070 i RTX 5700 czy nieco nowszy, ale niespecjalnie dopieszczony Intel Arc A580 z 6 GB VRAM. Granie w 4K na wysokich stanowi już wymóg posiadani GeForce RTX 4080 lub RX 7900 XTX, czyli kart graficznych z najwyższego segmentu.