iPhone 17 Plus? Apple ma inny pomysł. Tego modelu nie będzie

Nie ma jeszcze na horyzoncie rodziny iPhone 16, ale już pojawiają się plotki związane z dalszą, czyli 17. Pierwsze przecieki mówią nam o tym, że nie pojawi się w niej model typu “Plus”. Apple ma ponoć zaproponować nowy rodzaj smartfona – i już znamy jego nazwę.
iPhone 17 Plus? Apple ma inny pomysł. Tego modelu nie będzie

Apple proponuje swoje smartfony w wersji podstawowej, czyli iPhone oraz wariantach, a więc iPhone Pro, iPhone Plus oraz iPhone Pro Max. Jeśli wierzyć doniesieniom, w rodzinie o numerze 17 Plus zostanie usunięty, a zamiast niego wprowadzony inny wariant. Pojawiły się nawet pierwsze szczegóły dotyczące jego specyfikacji. Wierzyć w nie?

iPhone 17 Slim – czym będzie różnić się od zwykłego?

iPhone 16 ma pojawić się w tym roku, a jeśli Apple utrzyma tempo corocznych premier, “siedemnastki” zobaczymy w przyszłym. Informacje na temat takich modeli mamy od analityka Jeffa Pu z Haitong International Securities. Twierdzi on, że model Plus zastąpi wariant o nazwie Slim. Ma mieć wyświetlacz 6,6″ i nieco odmienny design od modelu podstawowego. Jedną z nowości będzie mniejsza Dynamic Island.

Pu podaje, że poza zmianą Plusa na Slim nic się nie zmieni, a więc zobaczymy obok niego iPhone 17, 17 Pro i Pro Max. Ale Slim i Pro mają mieć aluminiową ramkę, podczas gdy Pro Max tytanową. Slim i model podstawowy mają zostać wyposażone w 8 GB RAM, a Pro i Pro Max w 12 GB. Te dwa ostatnie otrzymają jednostkę centralną A19 Pro, podczas gdy dwa pozostałe – A18 lub A19.

iPhone

Czytaj też: Na składanego iPhone’a jeszcze poczekamy, ale będzie warto

A skąd w ogóle zmiana w nazewnictwie Apple? Podobno modele Plus najmniej się sprzedają. Ale to nieoficjalne informacje. Podobnie jak to, że producent z Cupertino zmienia swoją strategię i wprowadzi modele Slim. No cóż – za rok o tej porze zapewne będziemy w stanie powiedzieć coś więcej na ten temat, a póki co pozostaje cierpliwie czekać na dalsze informacje. Miejmy nadzieję, że będą bardziej oficjalne.