Hogwarts Legacy dostał ogromny patch. Grałeś na PC? To czas wrócić do gry

Firma Avalanche Software udostępniła najnowszy patch w ramach długo oczekiwanej letniej aktualizacji Hogwarts Legacy, która zadebiutowała 6 czerwca 2024 roku i w wersji na PC wymusiła pobranie ponad 50 GB.
Hogwarts Legacy dostał ogromny patch. Grałeś na PC? To czas wrócić do gry

Letnia aktualizacja Hogwarts Legacy to potężny patch, na którego czekałeś

Hogwarts Legacy, najpopularniejsza gra 2023 roku z ponad 24 milionami sprzedanych egzemplarzy, odnotowała ponowne zainteresowanie wraz z nadchodzącą aktualizacją, stając się w tym tygodniu najlepiej sprzedającą się grą… a przynajmniej w Wielkiej Brytanii w tym tygodniu. Aktualizacja tylko i wyłącznie podbije ten wynik, bo fani już od dawna wiedzieli, że przyniesie na PC wcześniej ekskluzywne zadanie z PlayStation, tryb fotograficzny i liczne poprawki błędów.

Czytaj też: The Alters od twórców This War of Mine będzie można sprawdzić za darmo!

hogwarts legacy

Przechodząc do najważniejszego, Hogwarts Legacy m.in. na PC i Xboxa doczekało się misji z Nawiedzonym Sklepem, która była wcześniej ekskluzywna dla PlayStation. Teraz jest dostępna na wszystkich platformach, co tyczy się też wszystkich wcześniej ekskluzywnych elementów i przedmiotów.

Dodatkowo zyskała tryb fotograficzny oraz możliwość zresetowania punktów talentu, a nawet nowe przedmioty kosmetyczne, wliczając w to lawendową zorzę, wyposażenie z Azkabanu i okrągłe okulary sklejone taśmą. Poza tym aktualizacja usuwa ponad 30 błędów, bo:

  • Problemy z tłumaczeniem.
  • Błędy związane z elementami rozgrywki i interfejsem użytkownika.
  • Usunięcie wprowadzających w błąd motyli z otwartych skrzyń skarbów.
  • Naprawienie problemu z oślepiającym światłem podczas opuszczania zamku.
  • Specyficzne poprawki dla platform, takie jak zwiększona głośność dialogów podczas finałowej walki na PS5 i usunięcie błędnych półprzezroczystych siatek w Raytracing na PC.