Co Blizzard robi w swoich mobilnych tytułach?

Nie tylko dużymi grami Blizzard żyje. Firma utraciła swoją legendarną pozycję wśród hardkorowych graczy i próbuje swoich sił na polu mobilnym. Co nowego słychać w ostatnim czasie w Diablo Immortal i Warcraft Rumble?
blizzard
blizzard

Blizzard łata i opóźnia

Blizzard Entertainment dokonał kilku istotnych poprawek i aktualizacji w swoich mobilnych tytułach, Diablo Immortal i Warcraft Rumble. W Diablo Immortal naprawiono błędy związane z afiksem magicznym, umiejętnościami barbarzyńców oraz wyświetlaniem wydarzeń. Gracze skarżyli się na błąd, który sprawiał, że nie mogli być wybierani przez przeciwników podczas aktywnego efektu afiksu magicznego zapewniającego niewidzialność. Dodatkowo, legendarny afiks Zaurzycios, który miał ogłuszać wrogów, nie działał poprawnie w pewnych sytuacjach. Problem z zamarzniętymi portalami wydarzenia Cień Mroźnego Tronu również został rozwiązany, dzięki czemu portale wyświetlają się teraz prawidłowo.

Czytaj też: Concord, nadchodząca porażka Sony z wymagania sprzętowymi na PC

W przypadku Warcraft Rumble, Blizzard opóźnił premierę kluczowych funkcji sezonu 7 o dwa tygodnie z powodu wykrytych problemów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na wrażenia graczy. Mimo że sezon 7 rozpoczął się zgodnie z planem 10 lipca 2024 roku, nowa zawartość trafi do gry dopiero 24 lipca. Wśród nowości zaplanowanych na sezon 7 znajdują się Festiwal Kręgu Cenariusa, nowe mini Kręgu Cenariusa, Gaj Luny oraz tydzień rodziny Kręgu Cenariusa. Aby wynagrodzić graczom opóźnienie, Blizzard zdecydował się wzbogacić niektóre nagrody w wojennej skrzyni gildii oraz trybie PvP, dodając między innymi epickie i legendarne rdzenie oraz monety.

Czytaj też: Overwatch 2 zaktualizowany w środku sezonu

W celu zapełnienia luki po opóźnionym Festiwalu Kręgu Cenariusa, od 10 lipca gracze mogą ponownie uczestniczyć w Festynie Lunomroku, który pojawi się z nowymi Skrzyniami Chaosu. Tydzień rodziny Kręgu Cenariusa rozpocznie się 28 lipca zamiast planowanego 14 lipca. Podczas tego tygodnia Cenarius i Onu będą dostępni w sklepie gry, natomiast nowe oddziały Kręgu Cenariusa trafią tam dopiero w sezonie 8.

Dodatkowo, od 24 lipca wszystkie aktywności w grze będą resetować się o tej samej porze, o godzinie 20:00 czasu polskiego. Zmiana ta obejmuje codzienne zadania, Wezbrania Iskrobłysku, Podziemia, sklep, codzienne oferty, Błogosławieństwo Azeroth oraz ponowne wykonywanie zadań. Na początku lipca posiadaczom Błogosławieństwa Azeroth rozesłano dodatkowe nagrody za jeden dzień codziennych porcji, w tym 120 monet i dużą księgę.