Firma Shadow rośnie w siłę dzięki nowym planom

Shadow jest światowej pozycji liderem w dziedzinie wysokowydajnego przetwarzania w chmurze, oferując dostęp do pełnoprawnego komputera z systemem Windows, hostowanego w centrum danych. Oznacza to, że zamiast kupować i utrzymywać drogi sprzęt, po prostu opłacasz abonament i łączysz się z tym komputerem przez internet, strumieniując obraz i dźwięk na swoje urządzenie, z prawie każdego urządzenia. Ostatnio firma poszerzyła swoją ofertę o pakiet Neo, który został oficjalnie wprowadzony w Europie i Ameryce Północnej, ale czy jest to na tyle dobra alternatywa, że może konkurować z zielonym GeForce Now?
Firma Shadow rośnie w siłę dzięki nowym planom

Pakiet Neo oferuje odpowiednik Nvidia RTX 4060 16 GB 

Czytaj też: Możliwe zmiany w strategii Samsunga 

Tak jak wcześniej zauważyłem, jest to podobna do oferty Nvidia GeForce Now, ale nie do końca. W przeciwieństwie do wielu usług strumieniowania gier, które oferują tylko katalog gier, Shadow oferuje prawdziwy dostęp do całego systemu operacyjnego Windows. A jak każdy wie, w środowisku systemowym można instalować dowolne gry z platform, czyli Steam, Epic Games Store, GOG, Battle.net, a także bawić się z modami do niektórych tytułów. Jest to również szersze o programy do pracy, takie jak edycja wideo, grafika 3D, CAD.

Czytaj też: Tech Demo Wiedźmin 4 powstało na PS5 i oferuje 60 FPS, ale co z Xbox Series S? 

Wcześniejsza usługa SHADOW Boost, uruchomiona w 2017 roku, odniosła dla firmy ogromny sukces, obsługując ponad 700 000 użytkowników w 14 krajach. Aktualnie nowa oferta zastępująca Boost otwiera się na jeszcze szersze grono odbiorców. Wśród nich są nie tylko gracze, ale także użytkownicy komputerów Mac, którzy szukają pełnej kompatybilności z oprogramowaniem i grami Windows, a także firmy z sektorów B2B, takich jak gaming, inżynieria, architektura, produkcja mediów i wiele innych.

Czytaj też: Ceny nowej serii kart od Nvidii powoli wracają do normy 

Należy tu zwrócić uwagę, że pomimo obecności firmy na rynku polskim nie ma dedykowanej polskiej wersji językowej strony internetowej. Oznacza to, że aby zapoznać się z ofertą i zarejestrować się, musisz korzystać z globalnej strony Shadow.tech, która zazwyczaj jest w języku angielskim. Dodatkowo, zainteresowanym tą ofertą radzę porównać pakiety i ceny, jeśli myślą o wykorzystywaniu subskrypcji jedynie pod gry, ponieważ jest droższa niż ta Nvidii, ale jak wcześniej pisałem, oferuje więcej.