Nieoficjalny firmware dla PS3 na dniach

Chodzi o oficjalny firmware od Sony dla “grubej” konsoli Playstation 3, która ma ograniczenie wgrywania innego systemu operacyjnego – Linuxa. Instalacja została już usunięta w cienkiej edycji konsoli “slim”. Dla wersji “fat” aktualizacja pojawi się po 1 kwietnia. Prima aprilis? Chyba nie.

Nieoficjalny firmware, który kasuje ograniczenie ma wydać twórca exploitu dla Playstation 3. Na swoim blogu umieścił taki tekst:

Informacja dla ludzi zainteresowanych exploitem i pozostawieniem funkcji Other OS [inny system operacyjny – dop.red.], NIE RÓBCIE AKTUALIZACJI. Kiedy 3.21 się pojawi, znajdę bezpieczny sposób zrobienia update, aby pozostawić wsparcie Other OS, prawdopodobnie coś w stylu Hellcar’s Recovery Flasher. Nigdy nie miałem zamiaru dotykania tematu Custom Firmware, ale jeśli tak chcecie się bawić…

Wygląda na to, że twórca exploita PS3, który pozwala na dostęp do plików systemowych, jest gotowy na wojnę z firmą SONY, zatem możemy na polu bitwy obserwować wiele wymian zdań, między nimi. Pytanie pojawia się dla mnie tylko jedno – kto wygra pierwsza walkę? Czy będą to miłośnicy homebrew, czy może japoński gigant?

Więcej:ps3sony