Co w najnowszym Chrome Beta?


Wczoraj (we wtorek) Google udostępniła najnowszą betę swojej przeglądarki – Chrome. Jak twierdzi koncern – najnowsze Chrome cechuje 35% skok wydajności.

Nowa beta wprowadza m.in. obsługę wtyczek w trybie ukrytym (incognito), wprowadza również wiele nowych funkcji związanych choćby z HTML5.

Beta, która została wydana w Listopadzie, umożliwiała synchronizację przeglądarki z poziomu konta użytkownika w Google. Wczorajsza beta umożliwia taką synchronizację także dla ustawień przeglądarki, w tym jej wyglądu, strony głównej czy ustawień startowych.

Tryb incognito pozwala na anonimowe poruszanie się po sieci. Tryb anonimowy zapewnia brak zapisu naszych ruchów w internecie. Oznacza to poprawę naszego bezpieczeństwa w sieci – choć jak wiadomo – nie jest to ochrona 100%.

Funkcje związane z HTML5 to na przykład API Geolokalizacyjne czy system “przeciągnij i upuść” dla plików. Google Chrome Beta jest wstępnie zsynchronizowana z pluginem Flash Player. Dzięki temu przeglądanie stron wykonanych w technologii Flash jest bezpieczniejsze i stabilniejsze.

Według gemiusRanking Chrome w Polsce ma ponad 6% udziału w rynku. Wiele brakuje mu do Firefoxa czy choćby IE 7/8, ale ta różnica stale maleje.

Pobierz Google Chrome Beta

[ź] appscout.com