Chrome Toolbox – Google Chrome na dopalaczach

I wcale nie są to dopalacze, o których słyszymy w telewizji. Firma Google wprowadziła specjalne rozszerzenie do swojej przeglądarki. Rozszerzenie nazywa się Chrome Toolbox i pobrać je można w tym miejscu.

Chrome Toolbox ma za zadanie usprawnienie przeglądarki Chrome i wydajniejsze jej wykorzystywanie –  wprowadza ono do niej wiele dodatkowych opcji, takich jak moduł Shortcut Helper, który pozwala na obejrzenie dokładnej mapy skrótów klawiaturowych i porównanie ich z innymi przeglądarkami.

Innym niewątpliwie przydatnym dodatkiem jest Floating Image Toolbar. Dzięki niemu w prostszy sposób będziemy przeglądać i zapisywać obrazki w sieci. Po najechaniu kursorem na wybrany obraz, wyświetli się tabelka z narzędziami pozwalającymi na jego powiększanie/pomniejszanie czy na przykład ustawienie go jako tło pulpitu. Podobny pasek narzędziowy dostępny jest dla klipów wideo. Pozwala on na wyciągnięcie klipu do osobnego, niezależnego okienka.

Inne moduły:

  • Form data – zapisanie danych z wypełnianych formularzy. Dzięki temu formularzy tych nie trzeba na nowo uzupełniać,
  • Tab Tweaks – zmiana zachowania kart w Chrome,
  • Mute all tabs – wyłączanie dźwięków dobiegających z przeglądarki, bez względu na ilość otwartych kart,
  • Quick Launch – szybkie otwieranie linków z folderów w menadżerze zakładek,
  • Other Extensions – pozwala na instalację innych rozszerzeń, takich jak Screen Capture oraz dodatek pozwalający na zarządzanie połączeniami proxy – Proxy Switch.

Użytkownicy systemu Windows otrzymują więcej modułów, bowiem niektóre z nich nie działają na Mac Os X.

[ź] webhosting.pl, downloadsquad.com, dobreprogramy.pl

Więcej:chrome