Trzecie urodziny IT Tech Blog :)

Tort upieczony, balony nadmuchane, czekamy na gości. IT Tech Blog istnieje już od 2007 roku i właśnie dziś obchodzi 3 urodziny.

Szczypta historii

13 listopada 2007. Tomek Fiedoruk zakłada blog. Początkowo jest to jego prywatna strona: blog.fiedoruk.pl. Tomek nie wie jeszcze, w jakim dokładnie podąży kierunku. Wie jedynie, o czym chce pisać. Siłą napędową jest dla niego nieposkromiona radość tworzenia i pasja. Nie podejrzewa, że za 3 lata zgromadzi wokół siebie grono zaangażowanych, pełnych zapału i twórczych osób, które chcą odkrywać tajemnice nowych technologii i dzielić się tym z czytelnikami. :)

10 września 2008. Tomek jest nadal sterem, żeglarzem, okrętem… Blog jednak zmienia nazwę. Domena ittechblog.pl jest bardzo chwytliwa, idealnie oddaje klimat i charakterystykę podejmowanych tematów. Pojawia się też profesjonalna oprawa (na przestrzeni lat layout zmieni się jeszcze kilka razy – za każdym razem na lepsze).

Kwiecień 2010. Jednoosobowe dotychczas szeregi zostają zasilone zastrzykiem świeżej energii. Blog zdobywa kilka nowych, prężnie działających osób. Nie wszyscy zostaną tu na dłużej. Dla części z nich będzie to jedynie krótki epizod. Pozostali uparcie będą szlifować warsztat pisarski pod szyldem IT Tech Blog, dzielić się odkryciami z czytelnikami, tworzyć nową jakość i stawać się powoli filarem redakcji. Statystyki odwiedzin rosną…

Rozwijamy się

Na przestrzeni trzech lat wiele może się zmienić, np. wygląd bloga. Ewoluowaliśmy w tej dziedzinie od darmowych skórek aż do indywidualnego projektu graficznego, powstałego jako odpowiedź na nasze rosnące potrzeby. Od strony technicznej z kolei przeszliśmy drogę od hostingu shared w prohost.pl, poprzez mocny shared w dhosting.pl, aż do ¼ serwera dedykowanego, który zapewnia odpowiednią moc i zapasy, by przyjąć dowolną ilość Waszych odwiedzin.

IT Tech Blog w liczbach

Od początku istnienia bloga systematycznie zdobywamy coraz szersze grono czytelników. Wystarczy spojrzeć na statystyki z ostatnich 9 miesięcy, żeby obiektywnie stwierdzić, że przekonuje się do nas coraz więcej osób.

Ilość odwiedzin na przestrzeni 9 m-cy (kliknij aby zobaczyć całość)

Miesięcznie odwiedza nas około 60 tys. osób, co daje ponad 100 tys. odsłon. Ku naszemu zadowoleniu, liczby te stale rosną, a apetyt, zapał i możliwości mamy wciąż na więcej. :)

Roz­kład pro­cen­towy liczby odwiedzających:

  • ok. 58% wejścia z Google,
  • ok. 16% wejścia bezpośrednie,
  • ok. 7% wejścia z RSS,
  • ok. 4% wejścia z platform typu Blip, Facebook, Blogbox.

Najpopularniejsze wpisy pod kątem wejść z Google:

Z największą reakcją w postaci komentarzy czytelników spotkał się tekst o maturze z informatyki.  Przebojem Wykopu zaś został wczorajszy wpis o przyśpieszaniu Firefoxa – odwiedziło go blisko 15 000 czytelników, spędzając tylko na nim prawie 1250 godzin łącznie. Całkiem niezły wynik, prawda? :)

3 lata minęły jak jeden dzień…

…ale na przestrzeni czasu nie zmieniło się jedno. Nadal najważniejsi dla nas jesteście Wy – czytelnicy. To dla Was i dzięki Wam szukamy ciekawych informacji, testujemy nowe urządzenia, piszemy o nowinkach technologicznych, rozwijamy się i stale podnosimy jakość naszych wpisów.

Dziękujemy.

Życzymy Wam i sobie kolejnych wspólnych lat.

Grono redakcyjne IT Tech Blog.


Uwaga KONKURS!

Już wkrótce na łamach bloga urodzinowy konkurs. Śledźcie uważnie wpisy na blogu, możecie to robić także poprzez: BLIP, Facebook, RSS. Urodzinowe nagrody sponsoruje Linksys Polska oraz dhosting. :)