Przeglądarka internetowa z prawdziwego zdarzenia w telewizorach Sony

Sony Bravia Opera

Internet jest wszędzie, nawet w telewizorach i odtwarzaczach DVD/BD. Wielu producentów implementuje w takich urządzeniach obsługę filmów z YouTube. Stało się to na tyle powszechne, że nikogo już nie dziwi.  Sony jednak postanowiło pójść o kilka kroków naprzód.

Firma Opera Software w notce prasowej poinformowała anglojęzyczne media o swojej współpracy z firmą Sony. Umowa polega na dostarczeniu przeglądarek Opera dla telewizorów HD i odtwarzaczy Blue-Ray marki Sony Bravia.

Przeglądarka ma umożliwić pełną obsługę stron internetowych wraz z najnowszymi nowinkami, jak np. HTML5. Widać, że Sony stawia na rozwój wideo w Internecie i nie ogranicza użytkowników do wybranych serwisów, ale pozwala na pełną swobodę.

To także spore ułatwienie dla web-deweloperów. Nie będą musieli wkładać dodatkowej pracy, aby ich typowo webowa aplikacja, np. wypożyczalnia filmów działała nie tylko na komputerach, ale i na telewizorach.

Jestem ciekawy tylko, jak zostanie rozwiązana kwestia obsługi przeglądarki za pomocą pilota telewizyjnego. Nie mogę sobie tego wyobrazić w żaden sensowny i wygodny sposób. :)

[ź] slashgear.com