Allegro coraz droższe!

Od 9 lutego Allegro podnosi ceny za korzystanie z dwóch bardzo przydatnych i chętnie używanych opcji wystawienia przedmiotu!

Chodzi dokładnie o 14 dniowy czas trwania aukcji oraz ustawienie ceny minimalnej, poniżej której nie trzeba sprzedawać przedmiotu. Pierwsza opcja do tej pory kosztowała 0,20zł. Od 9 lutego zapłacimy za nią 0,50zł w przypadku aukcji niepromowanych lub nawet do 1zł  przy aukcjach promowanych przez podświetlenie bądź promocję na stronie kategorii albo stronie głównej Allegro.

Z kolei opłata za skorzystanie z opcji „cena minimalna” rośnie z 1 proc. (ale nie mniej niż 2 PLN) do 1,5 proc. (ale nie mniej niż 5 PLN). Na starych zasadach pozostaje natomiast maksymalny poziom tej opłaty, czyli 50 PLN oraz fakt, że opłata ta będzie pobierana tylko w przypadku niesprzedania przedmiotu. Dodatkowo podwojona zostanie opłata za pogrubienie tytułu aukcji na liście ofert kategorii motoryzacja: narzędzia i sprzęt warsztatowy, przyczepy, naczepy, wózki widłowe – z 2 do 4 PLN.

Małym plusem będzie natomiast obniżenie ceny za wyświetlanie na liście ofert miniaturek w niektórych kategoriach. Chodzi o filmy, gry, kolekcje, muzykę i instrumenty oraz telefony i akcesoria. Aktualnie cena miniaturek wynosi 15 gr, natomiast po zmianach wyniesie ona 5 gr. W kategoriach motoryzacja: narzędzia i sprzęt warsztatowy, przyczepy, naczepy, wózki widłowe opłata za miniaturkę zostanie zniesiona.

Warte uwagi jest też zniesienie opłat za opcję „kup teraz”.

Opłata za podświetlenie zostanie zmniejszona o połowę, z poziomu 6 do 3 PLN, a za promocję na stronie głównej z 99 do 49 PLN. Zmianom ulegną tez koszty promocji przedmiotów na stronach kategorii. Szczegóły nowego cennika znajdują się na stronach Allegro.

Szczerze mówiąc – coraz mniej opłaca się wystawiać przedmioty na Allegro. Przy pojedynczym przedmiocie raczej nie zauważymy różnicy, jednak gdy ktoś sprzedaje dużo rzeczy musi się liczyć z większymi kosztami. A te już teraz nie są małe i potrafią uczynić sprzedaż nieopłacalną. W zamian mogliby znieść prowizję od sprzedaży, ale po co to robić, skoro ma się monopol. Ludzie i tak zapłacą.

[ź] di.com.pl; allegro.pl