Bobsled T-Mobile + Facebook = konkurencja dla Skype

Mamy dla Was dobrą wiadomość, jeśli macie przeglądarkę kompatybilną z rozszerzeniem Bobsled, to teoretycznie od dzisiaj możecie  dzwonić do 700 000 000 ludzi na świecie, za darmo. Oczywiście mowa tu o tych, którzy posiadają konto na Facebooku, gdyż to właśnie do nich skierowana jest ww. wtyczka. To duży krok naprzód. Od dzisiaj nie potrzebujemy dodatkowych aplikacji do komunikacji głosowej i zostajemy w obrębie przeglądarki internetowej (a ile zasobów potrafi zeżreć Skype chyba nikomu nie muszę mówić ;)).

Lista kompatybilnych przeglądarek:

  • Firefox 3.0 i wyższe,
  • Internet Explorer 8 i wyższe,
  • Chrome 7.0 i wyższe,
  • Safari 5.0 i wyższe,
  • Niestety Opery brak. :(

T-Mobile oczywiście nie poprzestanie jedynie na funkcji czystej komunikacji głosowej i już wkrótce do listy możliwości dołączy wideokonferencja i do tego aplikacje mobilne. Podobno ma być też możliwość wykonywania połączeń do Skype i innych platform.

Nie wiem jak Wy, ale ja mam dość hegemonii Skype, który stał się istnym molochem i aplikacją, która zżera tyle zasobów, co kiedyś Windows 95. ;) Jestem też ciekaw czy również i inni dostawcy będą chcieli dołączyć do T-Mobile i uszczknąć trochę dla siebie.

[ź] spidersweb.pl