Chromebooki od Google w sprzedaży od 15 czerwca

Google po raz pierwszy na temat Chrome OS wspomniało w 2009 roku. Zrobiło się wtedy głośno o nowym systemie od Giganta, a wiele osób nie mogło doczekać się dnia, kiedy to będzie można nabyć sprzęt z Chrome OS na pokładzie (niektórzy dostali już testowe urządzenia zaś wersja deweloperska systemu ujrzała światło dziennie jakiś czas temu). Jeśli czekaliście na ten moment to mamy dobrą informację – pierwsze Chromebooki od Acera i Samsunga pojawią się na Amazonie i Best Buy’u już 15 czerwca.

O fakcie tym tweetnęło Google kilka godzin temu. Sześć Chromebooków od Asusa i Samsunga pojawi się w sprzedaży zaś cena wahać ma się pomiędzy 379,99 $ a 499,99 $. Co ciekawe studenci z USA będą mogli używać swojego własnego Chromebooka za 20 dolarów miesięcznie.

http://www.youtube.com/watch?v=dzyMJDLjGTs

Chromebooki będą niedługo dostępne także w Europie. Rzecznik prasowy Google potwierdził, że zostaną wprowadzone do sześciu europejskich krajów, pośród których jest Wielka Brytania. Niestety nie zanosi się na to, aby laptopy z systemem Chrome OS miały szybko zagościć na polskim rynku.

[ź] zdnet.com

Więcej:chromegoogle