EduKoala wygrywa Warsaw Startup Weekend – przydatna aplikacja

EduKoala to projekt, który wygrał Warsaw Startup Weekend. Przez 3 dni (54 godziny) teamy złożone z programistów, grafików i marketingowców pracowały nad stworzeniem swojego startupu. EduKoala wygrał (czy też wygrała :)) we wszystkich kategoriach, zgarniając cztery nagrody.

EduKoala to prosta aplikacja, która połączona zostanie z zapleczem webowym. W wersji “świeżej” otrzymujemy nakładkę na ekran blokady. Aby odblokować telefon należy poprawnie wytypować angielskie słowo będące odpowiednikiem słówka polskiego, a następnie przesunąć sliderem tak, by odblokować ekran. Dzięki temu uczymy się nowych słówek, bo jeśli nam się nie uda, program poinformuje nas o tym – odblokowywać będziemy aż do skutku (słówko się nie zmieni). I tak przed momentem dowiedziałem się, że “dzik” to po angielsku “boar”. Można także się poddać i ekran odblokuje się bez podawania prawidłowej odpowiedzi.

W planach jest aplikacja webowa, gdzie będziemy mogli definiować zakresy słów. Opcja PRO przewiduje taką możliwość. EduKoala to ciekawy pomysł, nie rewolucyjny, ale jak najbardziej przyjemny. Pobierzcie appkę na Androida i sprawdźcie jak to działa.

[ź] Antyweb, Stream na Google+