Z cyklu ciekawostki CES2012: 1TB pendrive w scyzoryku

Targi elektroniki konsumenckiej (czy też użytkowej) odbywające się w Las Vegas to wydarzenie obfitujące w prezentacje interesującego, użytecznego a czasami zaskakującego sprzętu. Dzisiaj na przykład zaprezentowano przydatny, aczkolwiek nie mający się prawa przyjąć (ze względu na cenę) system Cobra Tag G5 pozwalający na odnalezienie zgubionego przedmiotu z dokładnością “do kąta w pokoju”. Nie ufa on satelitom sieci GPS, a własnemu pomysłowi, dlatego możliwa jest aż taka dokładność. Drugą z ciekawostek zaprezentowanych podczas CES2012 był pendrive chowany w scyzoryku – elegancki, choć w kieszeni nosić się go będzie zapewne niewygodnie. :)

Pendrive ma pojemność 1TB, dostępny jest w wersji czarnej lub białej oraz z nożyczkami albo nożem w zestawie. Urządzenie posiada monochromatyczny wyświetlacz LED o rozdzielczości 48 x 96px. Pozwala on na odczytanie nazw filmów czy dokumentów w pamięci. Pendrive wspiera USB 2.0/3.0 oraz eSATA. Możliwe jest szyfrowanie zawartości 256-bitowym szyfrem AES.

Jest to jedna z wielu ciekawostek targów CES2012. Nożem można otworzyć piwo, a następnie włączyć film prosto z urządzenia. Jakież to genialne… :) Cena? Bagatela, 2.000$ za wersję 1TB (i około 470$ za wersję 640GB).

[ź] theregister.co.uk