Powstanie tablet Nokii z Windowsem 8?

Nokia, znany gracz na rynku będzie próbowała odzyskać swój własny blask, poprzez wejście na rynek tabletów. Tak donosi zagraniczny serwis DigiTimes. Urządzenie ma bazować na 10-calowym ekranie, dwu-rdzeniowym procesorze z rodziny Qualcomm. System, jaki zostanie wykorzystany to Windows 8. Możliwy okres, kiedy zadebiutuje tajemniczy tablet, o którym już wcześniej mówiło się, to czwarty kwartał tego roku. Możliwe, że miejscem premiery będą Helsinki, konferencja Nokia World 2012. Dokładna data to 25-26 września.

To miałoby sens. Nokia nie ma teraz asa w rękawie. A wykorzystując współpracę z Microsoftem, aż prosi się o tablet  z tym systemem. Bądź, co bądź jest to teraz chyba najbardziej wyczekiwana premiera. Przed Windowsem 8 maluje się wiele oczekiwań i dobrze byłoby dla giganta z Redmond, by nie zraził do siebie nas, użytkowników, niedopracowaną ósemką. Przecież ten system ma połączyć tablety, smartfony i desktopy. Mimo, że smartfony będą miały system Windows Phone 7 Apollo. Mówi się, że samo Google pracuje nad nowym Androidem, który połączy sprzęt mobilny z Chrome OS. Jak widać kwestia nie jest traktowana po macoszemu. Tym bardziej też wywiera napięcie w oczekiwaniu na pojawienie się ósemki.

Z drugiej strony Nokia pokazała, że wykorzystując okienkowy system można stworzyć coś ciekawego. I o ile kwestia OS-u to sprawka Micsrosoftu, o tyle telefon, jako bryła, to twór Nokii. Jest przemyślana i znakomicie wykonana. Zachwyca powiewem świeżości w dizajnie komórek.

Firmą, która wyprodukuje fińskie tablety będzie chińskie Copal Electronic. Z taśm produkcyjnych zejdzie 200 tysięcy tych urządzeń. W pierwsze “turze”.

W sieci dostępne są zdjęcia przedstawiające tablet Nokii. Jest to raczej koncept, bo sam producent nie potwierdził informacji na temat tabletów z wyrazem Nokia na obudowie. Mimo wszystko, mocno wierzę, że chociaż prototyp zostanie pokazany na najbliższej konferencji.