Windows 8 pobrany 16 milionów razy?

Microsoft pochwalił się na Twiitterze, że jego Windows 8 Consumer Preview pobrany został w dwukrotnie większej ilości niż Windows 7 beta. Czy to sukces? Na pewno, szczególnie, że Windows 8 prezentuje interfejs MetroUI, który budzi dużo kontrowersji, ale też wiele nadziei, że będzie konkurencją wśród mobilnych systemów. Ponadto wielu oczekuje W8, ten system ma połączyć urządzenia mobilne i tradycyjne komputery.

Microsoft nie chwali się statystykami i dokładnymi danymi, jednak w przypadku Windowsa 7 informował, że wersja beta została pobrana przez 8 mln użytkowników. Czyżby nadchodzący Windows 8 zapowiadał się na taki sukces, że pobrało go 16 mln ludzi? Trzeba pominąć zdublowane pobrania. Sam pobierałem Windowsa 8 dwukrotnie. Mimo to całość zapowiada się ciekawie, jeśli wierzyć informacjom Microsoftu.

Swego czasu gigant z Redmond twierdził, że Windows 8 Consumer Preview zaraz po udostępnieniu ściągnięto 3 mln razy. To również jest sukces. Gdyby tak przełożyć te ilości pobrań na wykupione licencje…

[ź] media2.pl