Warning: Use of undefined constant WP_POST_REVISIONS - assumed 'WP_POST_REVISIONS' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ittechtf/domains/ittechblog.pl/public_html/wp-config.php on line 72
Winamp ożyje pod okiem Microsoftu? | IT Tech Blog

Winamp ożyje pod okiem Microsoftu?

Niedawno wieściliśmy koniec ery Winampa po tym, jak jego twórcy zapowiedzieli koniec swojej działalności wraz z dniem 20 grudnia. Okazuje się jednak, że być może nie wszystko stracone i Winamp ożyje na nowo.

TechCrunch donosi bowiem (powołując się na swoje źródła), że AOL – gigant będący w posiadaniu Winampa – prowadzi rozmowy na temat sprzedaży tego produktu Microsoftowi. Co ciekawe, transakcja dotyczyłaby także sprzedaży usługi Shoutcast, o któej zamknięciu mamy rzekomo zostać poinformowani lada dzień.

winamp

Jeśli sprzedaż Winampa i Shoutcastu dojdzie do skutku, Microsoft wzbogaci się o nowy odtwarzacz oraz platformę posiadającą ponad 50 tysięcy stacji radiowych. Gigant z Redmond mógłby następnie połączyć platformę muzyczną z Xboksem, co z pewnością spodobałoby się użytkownikom konsoli. Niestety, jak na razie Microsoft odmawia komentarza w tej sprawie.

Jak myślicie – potrzebny Windowsowi kolejny odtwarzacz muzyki?

Źródło: [1]