COVID-19 upośledził ci smak? Łyżka SpoonTEK poprawiająca smak jedzenia może ci pomóc

Po zachorowaniu na COVID-19 osoby okazjonalnie doświadczają znacznego upośledzenia zmysłu smaku, co wprawdzie z czasem ustępuje, ale niekoniecznie powraca do pierwotnego stanu. Chociaż to nie z myślą o takich osobach powstała łyżka SpoonTEK, (stworzono ją po prostu do wzmacniania smaku w nietypowy sposób), ale i tak wydaje się lekarstwem na ten problem.
Łyżka SpoonTEK
Łyżka SpoonTEK

Dzięki elektrycznej stymulacji łyżka SpoonTEK poprawia smak potraw

Łyżka SpoonTEK opracowana przez amerykański startup o tej samej nazwie, ma na celu zwiększać postrzegany smak żywności poprzez wykorzystywanie nieszkodliwych dla zdrowia użytkownika impulsów elektrycznych do stymulacji kubków smakowych. Ma to być przede wszystkim lekarstwem dla osób, które przesadzają z dodawaniem soli lub cukru do potraw i jednocześnie nie mają wszczepionych elektrycznych urządzeń medycznych i nie są podatne na ataki. Dodatkowo użytkownicy z kolczykami na wardze lub języku muszą pamiętać o ich usuwaniu przed użyciem SpoonTEK.

Czytaj też: Powstaje największa na świecie elektrownia falowa. Klamka zapadła

Budowa SpoonTEK jest dosyć prosta. Obejmuje wbudowany akumulator baterię i elektronikę, a w tym jedną elektrodę na spodzie uchwytu i jedną w części miseczkowej. Służy głównie do jedzenia stosunkowo mokrych lub wilgotnych potraw i działa tak, że użytkownik musi umieścić jeden palec na elektrodzie rączki łyżki. Po kontakcie z jamą ustną, obwód elektryczny się zamyka i impuls jest wysyłany z łyżki poprzez jedzenie aż do języka i finalnie kubków smakowych, co potwierdza dioda LED.

Czytaj też: Jak sztuczna inteligencja ulepsza reaktory jądrowe?

Taka delikatna stymulacja elektryczna kubków smakowych języka ma tymczasowo wzmacniać zmysł smaku użytkownika i co najciekawsze, może być już sprawdzona w praktyce. Łyżka SpoonTEK jest bowiem dostępna do kupienia za pośrednictwem strony internetowej firmy w cenie 29$.