Sony chwali się swoją technologią. Firma będzie tworzyła humanoidalne roboty

Jak wynika z informacji przekazanych przez Sony Group Corporation, firma dysponuje technologią, dzięki której mogłaby tworzyć humanoidalne roboty. I to całkiem szybko.
Sony chwali się swoją technologią. Firma będzie tworzyła humanoidalne roboty

Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele japońskiego giganta technologicznego. Mimo wszystko cała sprawa jest dość tajemnicza, ponieważ nie zostało jeszcze jasno powiedziane, w jakim kontekście miałyby być wykorzystywane tego typu maszyny.

Czytaj też: Modyfikacje ciała, protezy i łączenie mózgu z komputerem. Naukowcy rozbili bank

Jeśli chodzi o technologię, kilka firm na świecie, w tym ta, ma wystarczająco dużo zgromadzonej technologii, by móc je szybko wyprodukować, gdy tylko stanie się jasne, które zastosowanie jest obiecujące. Dokonamy inwestycji (w produkcję) tylko wtedy, gdy taka inwestycja zostanie uznana za konieczną. Widzimy potencjał w robotach humanoidalnych, ale uważamy też, że inne rodzaje robotów również są ważne. stwierdził Hiroaki Kitano w wywiadzie udzielonym agencji Reuters

Co ciekawe, w 1999 roku Sony wprowadziła na rynek robotycznego psa o imieniu AIBO. Był on sterowany przez sztuczną inteligencję, więc historia firmy w tym zakresie jest stosunkowo długa i bogata. Oczywiście stworzenie humanoidalnej maszyny to “nieco” większe wyzwanie, ale nie da się nie zauważyć postępu, jaki dokonał się na przestrzeni lat.

W 1999 roku Sony wprowadziła na rynek robotycznego psa o imieniu AIBO

Według Kitano firma ma solidną pozycję, aby odegrać istotną rolę w tworzeniu metawersum, czyli wirtualnego świata stanowiącego alternatywę dla obecnego internetu. Wśród mocnych stron Sony wymienia przede wszystkim doświadczenie w technologii audiowizualnej oraz tworzeniu treści takich jak muzyka czy gry wideo.

Czytaj też: Jak sztuczna inteligencja ulepsza reaktory jądrowe?

Poza tym przedstawiciele Sony stwierdził, że spory nacisk był ostatnimi czasy kładziony na badania i rozwój różnego rodzaju technologii. Wymienił w tym kontekście sensorykę, sztuczną inteligencję oraz cyfrowe przestrzenie wirtualne jako krytyczne dziedziny mająca stanowić o dalszym rozwoju firmy. Oczywiście od zapowiedzi do realizacji planów jeszcze długa droga, lecz z pewnością warto zwrócić uwagę na dalsze działania tak znaczącego gracza na rynku związanych z najnowszymi technologiami.