Oto najszybszy dron na świecie. Pobił właśnie rekord Guinnessa

W obecnych czasach drony doczekały się już wielu typów oraz klasyfikacji, jako powietrzne bezzałogowce. Przykładowo nowy najszybszy dron na świecie, to przykład quadcoptera i właśnie wśród sobie podobnych okazał się rekordowo szybki.
Oto najszybszy dron na świecie. Pobił właśnie rekord Guinnessa

Oto XLR V3 – nowy najszybszy dron typu quadcopter na świecie

Drony potrafią być bardzo, ale to bardzo szybkie i ta cecha w dobie ciągłego ich rozwoju będzie tylko się wzmacniać. Tyczy się to zwłaszcza najpopularniejszego typu drona, czyli quadcoptera, który właśnie doczekał się nowego rekordowo szybkiego modelu. Mowa o 490-gramowym dziele niejakiego Ryana Lademanna, który własnoręcznie tworzy swoje drony i tym razem postanowił pobić konkurencję wyjątkową konstrukcją.

Czytaj też: Umieścili panele fotowoltaiczne w kosmosie. Teraz czas wystrzelić wiązkę w kierunku Ziemi

Nowy rekordzista nie przypomina żadnego tradycyjnego quadcoptera. Został zaprojektowany tak, aby jego aerodynamika była możliwie najwyższa oraz po to, aby po wzniesieniu się w przestworza przejść z pozycji wertykalnej do horyzontalnej i lecieć poziomo niczym X-Wing ze Star Wars. Efekt? Nowy rekord wynoszący aż 360,503 km/h, co stanowi uśrednioną prędkość podczas lotu w jednym kierunku i z powrotem, podczas czego dron odnotował najwyższą prędkość rzędu 414 km/h.