Problem z brakiem pamięci RAM? Z nowymi DDR5 Zeta R5 od G.Skill o tym zapomnicie

Pamięć operacyjna do zadań specjalnych powinna łączyć w sobie zarówno wysoką potencjalną wydajność, jak i pojemność. G.Skill doskonale o tym wie i dlatego właśnie zadbał o to, aby pamięci DDR5 Zeta R5 to dokładnie oferowały.
G.Skill DDR5 Zeta R5
G.Skill DDR5 Zeta R5

G.Skill pokazał nowe DDR5 Zeta R5. To szczególne pamięci operacyjne dla konfiguracji HEDT

Firma G.Skill ogłosiła właśnie zupełnie nową rodzinę pamięci Zeta R5, a więc wydajnych, podkręconych zestawów pamięci DDR5 R-DIMM, które są zaprojektowane do użytku z najnowszymi odblokowanymi procesorami Intel Xeon serii W-2400X i W-3400X na odpowiednich płytach głównych opartych na chipsecie Intel W790, które cechuje wsparcie dla pamięci quad-channel i nawet octo-channel. Są dostępne łącznie w czterech wersjach i kilku konfiguracjach pamięci, bo: DDR5-6400, DDR5-6000 oraz DDR5-5600 o różnych opóźnieniach oraz pojemności (szczegóły poniżej).

Czytaj też: Na tę funkcję Steam czekałem latami. Jeśli macie wolny internet, pokochacie ją również

Zestawy pamięci G.Skill Zeta R5 DDR5 R-DIMM są ponadto wyposażone w profile Intel XMP 3.0 do łatwego przetaktowywania, co pozwala użytkownikom uzyskać dodatkową wydajność “za darmo”. Wydajności nie powinno zresztą w przypadku tych pamięci zabraknąć, bo 8-kanałowe konfiguracje o łącznie 256-GB pojemności są w stanie zapewnić przepustowość pamięci na poziomie zdumiewających 303 GB/s odczytu i 227 GB/s zapisu w teście AIDA64 lub kolejno 315 i 228 GB/s po podkręceniu do 6800 MT/s. Z tego co nam wiadomo, poszczególne zestawy pamięci będą dostępne dla partnerów dystrybucyjnych G.Skillna całym świecie od marca 2023 roku.