To pierwszy taki pojazd elektryczny na świecie. Łączy nowe technologie z tradycją

Premiery doczekał się właśnie pierwszy na świecie drewniany elektryczny skuter śnieżny, który powstał poprzez połączenie nowoczesnych technologii z tradycją, zapewniając skuteczny sposób przebijania się przez zaśnieżone ostępy.
eLyly to pierwszy elektryczny pojazd śnieżny tego typu
eLyly to pierwszy elektryczny pojazd śnieżny tego typu

eLyly to pierwszy elektryczny pojazd śnieżny tego typu

Elektryczny skuter śnieżny o nazwie eLyly został opracowany przez fińskiego wynalazcę Pasi Kauppinen’a, który to w swoim projekcie zainspirował się tradycyjnymi drewnianymi nartami. Te narty Finowie wykorzystywali kiedyś do poruszania się po śniegu i teraz ich nowoczesne wydanie również wykorzystuje drewno w swojej podstawie, trzonie i przedniej narcie.

Czytaj też: Jaki komputer do Unity? Zobaczcie porównanie trzech zupełnie odmiennych sprzętów

Urządzenie może pochwalić się silnikiem elektrycznym o mocy 1000 watów, który dzięki tylnemu rozstawowi kół przypominającemu skuter śnieżny, pozwala rozpędzić się do maksymalnie 25 km/h. Ładowanie akumulatora litowo-jonowego ma z kolei zapewnić przez 2,5 godziny zasięg od 20 do 30 km, a cały sprzęt o wymiarach 180 x 120 x 30 cm waży aż 55 kilogramów i może służyć jeźdźcowi o wadze do 100 kilogramów.

Czytaj też: Jak stworzyć grę w Unity? Stawiam repozytorium, Gita i projekt w Unity

Wynalazca wprowadził też do projektu wbudowany reflektor przedni i tylny, ale nie udostępnił zarówno jego ceny, jak i dostępności, choć jego sprzedaż rzeczywiście może się rozpocząć, jak wynika z oficjalnej zapowiedzi.