Luksus, styl i ekologia. Elektryczny jacht zabierze Was w rejs przez Atlantyk

OCEAN ECO 78 to 23,7-metrowy luksusowy jacht z napędem elektrycznym i zasięgiem transatlantyckim, który jest szczytowym osiągnięciem technologicznym niemieckiej firmy ALVA Yachts.
Jacht OCEAN ECO 78 /Fot. Alva Yachts

Jacht OCEAN ECO 78 /Fot. Alva Yachts

OCEAN ECO 78, podobnie jak inne modele z linii ECO, został zaprojektowany z myślą o najbogatszych miłośnikach żeglarstwa, dla których los naszej planety ma znaczenie. Katamaran jest naszpikowany panelami fotowoltaicznymi, które zapewniają mu transatlantycki zasięg i praktycznie pełną autonomię. Jacht ten wydaje się być idealnym sposobem na całkowite odcięcie się od cywilizacji.

Czytaj też: Nieczynna stacja odsalania wody odstrasza? Nie ma problemu, zamienimy ją w nowoczesne muzeum

Ten jacht bije na głowę konkurencję – pod każdym względem

ECO 78 jest napędzany dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 217 kW, podłączonymi do zestawu akumulatorów o pojemności 280490 kWh. Panele osiągają moc rzędu 26 kWp (kilowatopików), co jest najlepszym wynikiem w swojej klasie. Kilowatopik to ilość energii elektrycznej w piku, czyli szczytowym punkcie produkcji.

Jacht OCEAN ECO 78 /Fot. Alva Yachts

Od dziobu do rufy katamaran ma 12 m długości i oferuje wygodną przestrzeń dla maksymalnie 8 osób. Dolny pokład ma miękkie siedzenia w kształcie litery U, pozwalające na odbywanie posiłków na swieżym powietrzu lub picie drinków o zachodzie Słońca. Jest tu sporych rozmiarów kambuz z pełnowymiarową lodówką, osobnym barem ze stołkami.

OCEAN ECO 78 został stworzony jako doskonałe uzupełnienie naszej dotychczasowej oferty i znajduje się pomiędzy modelami OCEAN ECO 60 i 90, zapewniając właścicielom hojne zwiększenie rozmiaru w porównaniu z modelem 60, ale eliminując potrzebę posiadania osobnej załogi, jak w modelu 90. Ten nowy model oferuje wszystko to, co robi 60-tka, ale na większą skalę. Milan Henn, Head of Design w ALVA Yachts

Na pokładzie 78 znajduje się obszerna kabina główna z łazienką i oddzielną garderobą. Na prawej burcie znajduje się dodatkowa podwójna kabina dla gości z łazienką. Kolejne pomieszczenia dla gości znajdują się w kadłubie lewej burty i zawierają pokój dwuosobowy oraz pokój dwuosobowy z dużą ilością miejsca do przechowywania, a oba oferują podwójne łazienki z prysznicem.

Jacht OCEAN ECO 78 /Fot. Alva Yachts

Na dolnym pokładzie znajdują się dwa opuszczane tarasy, które zapewniają możliwość opalania się po obu stronach jachtu. Na pokładzie przednim znajduje się kolejna przestrzeń z dwoma oddzielnymi miejscami do siedzenia oraz ponadwymiarowymi leżakami.

Jak we wszystkich modelach jachtów ALVA, właściciele mogą wybrać jeden z pięciu tematów wnętrza: Mountain, Forest, Desert, Dune i Sea. Cena katamaranu nie jest znana, ale jeżeli bylibyście zainteresowani, to warto kontaktować się z producentem.