Nadchodzi nowa linia lotnicza. NEOM rzuci głęboki cień na konkurencję z ogromnym doświadczeniem

Wedle rankingu z 2022 roku najlepsze linie lotnicze obejmują Qatar Airways, Singapore Airlines, Emirates czy ANA All Nippon Airways, ale jeśli wierzyć zapowiedziom związanym z NEOM Airlines, już w 2024 doczekamy się na rynku nowego gracza, który rozłoży konkurencję na łopatki.
Największy na świecie transportowy samolot elektryczny
Największy na świecie transportowy samolot elektryczny

NEOM Airlines będzie zwieńczeniem wyjątkowego miasta w Arabii Saudyjskiej

Rozwijane aktualnie mega-miasto przyszłości Neom w Arabii Saudyjskiej doczeka się wyjątkowej linii lotniczej nazwanej na jego cześć. Ten związek nie bierze się znikąd, ale zapowiedziana linia lotnicza nie będzie czekać na otwarcie samego miasta. Zamiast tego rozpocznie działalność do końca 2024 rok na lotnisku NEOM Bay, które jest już otwarte dla wewnętrznych lotów Arabii Saudyjskiej, a także lotów do Londynu i Dubaju, choć z czasem przeniesie się do Neom International Airport.

Linia lotnicza początkowo będzie korzystać z istniejących samolotów doposażonych w istniejącą technologię, aby sprostać wysokiemu zapotrzebowaniu na tę formę podróży ze strony turystów, mieszkańców i partnerów komercyjnych. Jednak już od 2026 roku linia zamierza inwestować w najnowocześniejsze samoloty, bo te “elektryczne, napędzane wodorem lub naddźwiękowe”, mając zamiar przerzucić się na zupełnie nową erę awiacji pasażerskiej.

Czytaj też: Miecz świetlny naprawdę istnieje. To zasługa Disneya

Jednak już na lądzie NEOM Airlines będzie wyróżniać się od konkurencji poprzez wdrożenie technologii biometrycznego rozpoznawania twarzy, wyeliminowanie bramek i wyeliminowanie konieczności posiadania wizy. Wspomina się też o dodatkowych usługach odbierania walizek z mieszkań, wyposażania samolotów w szybką sieć Wi-Fi, a poszczególne miejsca siedzące w stanowiska z grami, aby podróż upływała klientom możliwie najszybciej i w największym komforcie.

Inicjatywa ta ma na celu jednoczesne stworzenie nowego lotniska, nowej linii lotniczej oraz wyznaczenia nowego kierunku, zapewniając linii lotniczej możliwość całkowitego zrewidowania podróży lotniczych. NEOM Airlines twierdzi, że wyznaczy standardy bezproblemowego, efektywnego i komfortowego podróżowania samolotem poprzez integrację technologii biometrycznej i najnowocześniejszych samolotów.