Aż trudno uwierzyć, że to tam powstanie największa dachowa farma słoneczna

Opony to aktualnie jedno z największych źródeł zanieczyszczeń na świecie, które są generowane podczas jazdy np. samochodem. Oznacza to, że nawet elektryczne samochody ciągle szkodzą środowisku, a sama produkcja opon do najbardziej ekologicznych oczywiście nie należy. Jedna z firm postanowiła jednak odkupić swoje winy, czego przejawem będzie największa dachowa farma słoneczna.
Aż trudno uwierzyć, że to tam powstanie największa dachowa farma słoneczna

Największa dachowa farma słoneczna powstanie na fabryce opon

Fabryka Sumitomo Rubber Industries Falken Tires w Tajlandii będzie mogła wkrótce pochwalić się rekordem, bo powstanie na niej największa dachowa farma słoneczna skupiona na jednym obiekcie. Tak oto fabryka z 1909 roku, w której opony produkuje piąty co do wielkości producent opon na świecie (brytyjski Dunlop), doczeka się instalacji, która z całą pewnością zmniejszy to, jak ogólna działalność fabryki wpływa w negatywny sposób na środowisko.

Czytaj też: To będzie nowa wizytówka Seulu. Twórców zainspirowała obrączka

Planowana aktualnie największa dachowa farma słoneczna będzie składać się z około 40000 paneli słonecznych i zajmie łącznie aż 100000 metrów kwadratowych powierzchni. Swoją działalność rozpocznie już w 2025 roku i skieruje swoją moc rzędu 22 megawatów m.in. do nowego systemu kogeneracji gazowej, który będzie składał się z dwóch kotłów o mocy 6,6 MW. Sumitomo Rubber Industries realizuje więc swój wielki plan uczynienia fabryki możliwie najbardziej ekologiczną, a finalnie (do 2050 roku) zasilaną w 100 procentach energią zrównoważoną.