Z tym sprzętem pomiarowym odkryjecie tajemnicę swoich hamulców rowerowych

Czy pomiar skuteczności hamowania jest ważny w rowerach? Jak potwierdzają dzieła pokroju BrakeAce PF2, zdecydowanie tak, a ich cena jednoznacznie sugeruje, że jest to zabawa dla najbardziej wymagających.
Z tym sprzętem pomiarowym odkryjecie tajemnicę swoich hamulców rowerowych

BrakeAce PF2 to bezprzewodowy czujnik aktywności hamulców rowerowych

Pomiar skuteczności hamowania w rowerach jest ważny, ponieważ hamulce rowerowe zapewniają siłę hamowania i kontrolę, a obie te cechy są niezwykle istotne zwłaszcza przy bardziej wymagających trasach. Mierząc skuteczność hamowania, rowerzyści mogą zoptymalizować swoją technikę hamowania i poprawić swój flow score, który wskazuje, jak płynnie i efektywnie jeżdżą. Mogą też dążyć do uniknięcia nadmiernego nadużywania hamulców, aby nie doprowadzać do szybko zużywających się klocków i tarcz. Sposobów na tę analizę jest wiele, ale te najlepsze to bezsprzecznie dzieła pokroju BrakeAce PF2.

Czytaj też: Ten samolot zabierze nas do Australii w 4 godziny. Hiszpanie wyprzedzą gigantów?

Ten model jest bezprzewodową wersją oryginału, którego montuje się na tarczy hamulców hydraulicznych lub mechanicznych w formie uchwytu zacisków. Do działania wykorzystuje akumulator o wytrzymałości ponad 100 godzin na jednym ładowaniu oraz czujniki rejestrujące modulację, intensywność i czas trwania każdego procesu hamowania i wysyła dane do aplikacji na smartfonie rowerzysty przez Bluetooth. Aplikacja pokazuje mapę jazdy ze wszystkimi zdarzeniami hamowania i podaje wynik przepływu oraz informacje zwrotne, jak poprawić nawyki hamowania. Nie jest to tania zabawa, bo BrakeAce PF2 kosztuje 1199 dolarów za zestaw dwóch egzemplarzy w ramach trwającej aktualnie przedsprzedaży.