O tym jachcie marzycie. Rejs na nim może trwać w nieskończoność

Co powiecie na ultranowoczesny jacht, na którym moglibyście spędzić resztę życia, pływając po oeanicznym bezkresie? Takie coś jest możliwe z dziełem europejskiej firmy MYSEA w postaci AQUON One, który jest zresztą pierwszym tak wyjątkowym modelem na świecie.
O tym jachcie marzycie. Rejs na nim może trwać w nieskończoność

Ten jacht jest unikalny. AQUON One może zabrać osoby na nieskończony rejs

AQUON One to pierwszy jacht na świecie napędzany energią słoneczną i ogniwami wodorowymi, który nie emituje żadnych zanieczyszczeń. Zawdzięcza to panelom słonecznym o powierzchni 64 metrów kwadratowych, przetwarzającym ciągle światło słoneczne w energię elektryczną. Jej nadmiar jest wykorzystywany do przekształcania odsolonej wody morskiej w zielony wodór, który jest następnie sprężany i przechowywany w zbiornikach węglowych, pełniąc rolę długoterminowego źródła energii.

Ogniwa paliwowe przekształcają wodór z powrotem w energię elektryczną, gdy jest ona potrzebna do napędzania dwóch silników elektrycznych lub zapewniania energii na pokładzie. W efekcie działanie AQUON One generuje jedynie czystą wodę i ciepło podczas rejsu, z czego to drugie jest wykorzystywane do zapewnienia ciepłej wody i ogrzewania na pokładzie.

Czytaj też: Mikrorobot poda lek lub zabije komórkę nowotworową, ale to dopiero początek

Ten jacht-marzenie mierzy 19,5 metra długości i może pomieścić do 10 osób. Jego prędkość maksymalna sięga 16 węzłów, a ta rejsowa 8 węzłów, choć to przy 4-6 węzłach może mieć nieograniczony zasięg przy wystarczającej ilości światła słonecznego. Weryfikacja tego nastąpi już w następnym roku, kiedy to jego egzemplarz za około 7 mln dolarów zostanie dostarczony klientowi.