Wjedziesz nim wszędzie i nie zaszkodzisz przyrodzie. Elektryczny ATV Tachyon nadchodzi

Dzięki firmie Powerland ATV na rynek już tego lata zawita nowy pojazd przeznaczony do jeżdżenia po każdym terenie (ATV – All Terrain Vehicle) w postaci ekologicznego, bo całkowicie elektrycznego modelu Tachyon.
Wjedziesz nim wszędzie i nie zaszkodzisz przyrodzie. Elektryczny ATV Tachyon nadchodzi

Elektryczny ATV Tachyon to najnowszy całkowicie bezemisyjny quad

Zacznijmy od tego, że Tachyon będzie jednym z najszybszych i najmocniejszych elektrycznych pojazdów ATV na rynku. Wykorzysta łącznie cztery silniki elektryczne, które zaoferują 50 koni mechanicznych mocy szczytowej i 210 Nm momentu obrotowego na każdym kole, czerpiąc energię z podstawowego 11-kWh akumulatora o zasięgu rzędu 110 kilometrów. Takie połączenie zapewni przyspieszenie rzędu od 0 do 58 km/h w ledwie cztery sekundy oraz maksymalną prędkość na poziomie do maksymalnie 90 km/h.

Czytaj też: Mobilne krzesło, o którym marzysz. Jest lekkie, niewielkie, a swoją funkcję spełnia wzorowo

Oczekuje się, że w Europie ATV Tachyon będzie kosztował 14500 euro przed opodatkowaniem i 15000 dolarów już po opodatkowaniu. Jako sprzęt przeznaczony raczej do jazdy rekreacyjnej, niż stricte pracy, Tachyon zawiera dwa skromne bagażniki na przodzie i tyle, tradycyjne jak na ATV koła, pełne oświetlenie i parę lusterek. Wedle firmy będzie nim można jeździć po drogach, a wszyscy zainteresowani jej działalnością powinni oczekiwać zapowiedzi nowych modeli pojazdów tego typu.