Lepiej zapamiętajcie tę nazwę. Napęd Jante ma zrewolucjonizować elektryczne jednoślady

Firma Cake pochwaliła się właśnie swoją nową platformą dla jednośladów, które to wykorzystują nowy elektryczny układ napędowy o nazwie Jante. Potencjał obu platform wykażą produkcyjne motocykle elektryczne Bukk.
Lepiej zapamiętajcie tę nazwę. Napęd Jante ma zrewolucjonizować elektryczne jednoślady

Napęd Jante zapewni nowym motocyklom Cake dozę wyjątkowości

Motocykle elektryczne Bukk firmy Cake będą dostępne w dwóch wersjach zbudowanych wokół tej samej ramy z kutego aluminium. Będą jednak oferować odmienne poziomy wydajności oraz ogólnych możliwości, z czego każda z nich oferuje szereg opcji konfiguracyjnych. Obie będą też wykorzystywać nowo opracowany silnik o wysokiej wydajności.

Po latach rozwoju osiągnęliśmy naprawdę najbardziej zoptymalizowany silnik IPM (interior permanent magnet) ze strumieniem promieniowym pod kątem wydajności i mocy. Rezultatem jest najbardziej zaawansowany układ napędowy chłodzony powietrzem w branży, zapewniający innowacyjne osiągi i niskie koszty utrzymania, a wszystko po to, aby zmaksymalizować wydajność w lekkich pojazdach terenowych – powiedział założyciel i dyrektor generalny Cake, Stefan Ytterborn.

Czytaj też: Długo wyczekiwana funkcja trafia do Google Authenticator. Zajęło to “tylko” 13 lat

Wspomniany silnik został zamknięty w obudowie z aluminium klasy lotniczej. Jest całkowicie wodoodporny z racji zgodności z normą IP67, więc jest przeznaczony do pracy w tak naprawdę każdych warunkach pogodowych. Podczas jazdy jest w stanie dostarczyć ponad 500 Nm momentu obrotowego na tylnym kole, a jego powietrzne chłodzenie zapewnia wysoki moment obrotowy przy wysokich obrotach, co pozwala rozwijać prędkości rzędu nawet 100 km/h. Z ciekawszych kwestii warto wspomnieć o jego podwójnie łożyskowanym wale, gwarantującym okazalszą trwałość oraz niezawodność.