Jak dachy magazynów zadbają o lepszą przyszłość Ziemi? Analitycy zabrali głos

Są płaskie, postawione na solidnych fundamentach i… bezużyteczne, choć można je wykorzystać w dążeniu do lepszej przyszłości na Ziemi. Analitycy wskazali, jak dachy magazynów można dosłownie zrewolucjonizować i nadać im głębszy sens.
Jak dachy magazynów zadbają o lepszą przyszłość Ziemi? Analitycy zabrali głos

Dachy magazynów są idealnym miejscem na panele słoneczne

W badaniu przeprowadzonym przez Environment America i Frontier Group stwierdzono, że Stany Zjednoczone mają ponad 450000 magazynów i centrów dystrybucyjnych z 1,52 miliardami metrów kwadratowych powierzchni dachów, które mogłyby pomieścić panele słoneczne. Wedle szacunków dachy amerykańskich magazynów zbudowanych tylko przed 2019 rokiem mają potencjał do wygenerowania 185,6 terawatogodzin (TWh) słonecznej energii elektrycznej rocznie, co wystarczy do zasilenia 19,4 mln przeciętnych gospodarstw domowych i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o 112 mln ton.

Czytaj też: Kevlar do lamusa? Twórcy poprawiają własny wynalazek

Przez ubiegłe cztery lata ta przestrzeń zdecydowanie wzrosła, bo tylko w pierwszej połowie 2022 roku w budowie było ponad 58,2 milionów metrów kwadratowych powierzchni magazynowej. Badanie to wzywa przedsiębiorstwa do zaangażowania się w instalację energii słonecznej na swoich obiektach, a rząd na wszystkich szczeblach do wspierania dachowych instalacji słonecznych na magazynach poprzez skrócenie czasu wydawania zezwoleń i ograniczenie biurokracji wokół zezwoleń i połączeń. Sugeruje również, że firmy powinny być rekompensowane za hosting energii słonecznej za pomocą programów.