Robotyczne ramiona sterowane przez AI. Kto wzywał Spider-Mana?

Japoński start-up Jizai Arms stworzył robotyczne ramiona mocowane do pleców na specjalnym plecaku. Osoba z takim ekwipunkiem wygląda jak Spider-Man w wersji Iron Spider lub Doktor Octopus!
Jizai Bodies to flagowy produkt Jizai Arms /Fot. Jizai Arms

Jizai Bodies to flagowy produkt Jizai Arms /Fot. Jizai Arms

Jizai Bodies to flagowy produkt Jizai Arms, który składa się z zestawu czterech mechanicznych ramion. Użytkownik może je przypiąć do swoich pleców, zyskując tym samym dodatkowy system do zadań specjalnych. Prawdziwą nowością jest implementacja sztucznej inteligencji (AI) w celu płynnej kontroli ruchu, co otwiera “nieskończone możliwości” interakcji człowiek-maszyna.

Robotyczne ramiona Jizai Arms odmienią życie pracowników fizycznych i osób niepełnosprawnych

Inżynierowie Jizai Arms przewidują przyszłość, w której ludzie i maszyny współistnieją w harmonii, tworząc synergię wzmacniającą ludzki potencjał. Jizai Bodies są fizyczną manifestacją tej wizji, umożliwiając wykonywanie zadań, które w przeciwnym razie byłyby fizycznie niemożliwe lub po prostu trudne.

Robotyczne ramiona Jizai Bodies są elastyczne i modułowe /Fot. Jizai Arms

To, co wyróżnia Jizai Arms, to nacisk na modułowość i kompaktowość. Ramiona można odłączać, dołączać, a nawet modyfikować wedle uznania. To nie tylko zapewnia elastyczność, ale także pozwala na interakcje z innymi. Poprzez bezprzewodową komunikację i zsynchronizowane ruchy, użytkownicy mogą bezproblemowo współpracować, tworząc sieć połączonych cyfrowych cyborgów zdolnych do wspólnego wykonywania złożonych zadań.

Czytaj też: Badanie oceanów stanie się prostsze. Ten robot czerpie inspirację z meduz

System Jizai Arms może mieć największy wpływ na poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych. Ludzie z brakującymi kończynami mogliby używać Jizai Arms jako zamiennika, pozwalając im na podejmowanie zadań, które w innym przypadku byłyby prawie niemożliwe.